Dok se u ovoj zemlji s razlogom niko ne osjeća bezbjedno, Boris Bogdanović piše saopštenja koja ne smije da potpiše i nastavlja da se krije iza poslanica svoje stranke, saopštila je portparolka DPS-a i poslanica Sonja Popović.
“Bogdanović, nakon svega što se dešava u Crnoj Gori, od onog ubistva na najprometnijoj raskrsnici u Podgorici usred bijela dana do jučerašnje likvidacije u Staroj varoši ponovo usred bijela dana, i dalje uzaludno pokušava da odbrani svoje neznavene, nesposobne i nemoćne kadrove koji su doveli do toga da Crna Gora danas ima sektor bezbjednosti koji je potpuno šupalj. A u kojoj mjeri je šupalj, vidjelo se, nažalost, na primjeru Cetinja i stravičnog masakra koji se dogodio prvog januara”, navela je Popović.
Prema njenim riječima, uprkos tome što je obaveza onih koji koordiniraju bezbjednosnim sektorom da organizuju bezbjednosne snage tako da budu spremne da spriječe ponavljanje istih obrazaca nasilja, izostao je sistemski pristup i odrađena je katastrofalna procjena bezbjednosne situacije od strane nadležnih.
“Da pojasnimo – iako je premijer izjavio da u Prijestonici boravi 120 pripadnika OKG, iako je Prijestonica centar obračuna zaraćenih kriminalnih klanova u prethodne dvije godine, nikad ne treba zaboraviti da je Cetinje kobnog 1. januara 2025. obezbjeđivalo svega devet službenika policije. Dakle, ni dvije prethodno pobrojane okolnosti, ni to što je bilo u pitanju vrijeme novogodišnjih praznika, kad Cetinje bilježi izuzetnu posjećenost, za nadležne nije bilo dovoljno da pojačaju prisustvo policije u ovom gradu. Odluka da Cetinje ostane sa jednocifrenim brojem policajaca omogućila je masovnom ubici da nesmetano ubija na čak pet lokacija, te da satima sije strah po crnogorskoj Prijestonici, budući da je policiji trebalo skoro šest sati da ga nađe”, dodaje u saopštenju.
Kako je dodala, činjenica je da tada policija nije bila spremna, da je brza reakcija izostala, te da su samo brojali žrtve za ubicom.
“I činjenica je da onaj koji koordinira sektorom bezbjednosti – Aleksa Bečić, kao i onaj koji upravlja unutrašnjim poslovima u državi – Danilo Šaranović, tada nijesu podnijeli ostavke, iako ih je na to obavezivala i ljudska, i profesionalna etika. Vjerovatno zato što im je Boris Bogdanović objasnio da bi to bilo loše po rejting Demokrata. A ne bi, već upravo suprotno. Zaključno, jasno je da ni nakon novog ubistva sa potpisom organizovanog kriminala, koje ukazuje na rasulo u sistemu bezbjednosti, niko od čelnika bezbjednosnog sektora neće ni ponuditi ostavku. To samo govori da imamo posla sa nedovoljno zrelim ljudima koji su gladni vlasti, a istovremeno operisani od osjećaja moralne, objektivne i profesionalne odgovornosti, kao i da su im fotelje, koje su zaposjeli, važnije od sigurnosti, bezbjednosti i života građana”, zaključila je Popović.