Polufinalni mečevi riješeni u finišu: Meksiko i SAD u finalu Gold Kupa

Već jedanaesti put uzastopno, prvak CONCACAF Gold kupa, na kojem nastupaju fudbalske reprezentacije iz Sjeverne i Centralne Amerike, te sa Kariba, biće Sjedinjene Američke Države.

Polufinalni mečevi riješeni u finišu: Meksiko i SAD u finalu Gold Kupa Foto: CONCACAF

To je epilog jutrošnjih polufinalnih borbi.

Selekcija Meksika je teško došla do plasmana u meč za trofej, pošto je naišla na žilav otpor Kanade. Sve do finiša bilo je 1:1, pri čemu je Salsedo promašio penal. No, u devetom minutu sudijske nadokade, Ektor Erera pogotkom je donio svojoj reprezentaciji borbu za 12 naslov prvaka Gold kupa.

Sjedinjene Američke Države bile su bolje od gosta ovogodišnjeg Gold kupa, a domaćina predstojećeg Svjetskog prvenstva, Katara, rezultatom 1:0. I na tom meču viđen je neiskorišćeni jedanaesterac – akter je bio napadač Katara Hasan al Hajdos. Kazna za promašaj uslijedila je u 87. minutu, kada je veliko slavlje domaćinu turnira donio Zardes.

Finale je na programu u ponedjeljak u 2:30 ujutro.