Kraj Svjetskog prvenstva za crnogorsku reprezentaciju

Poljakinje osvojile bodove, naše mlade rukometašice sticale iskustvo

Crnogorske rukometašice okončale su nastup na Svjetskom prvenstvu uz pobjedu i pet poraza. Na kraju glavne faze, u završnom kolu grupe "1", izabranice Bojane Popović poražene su od Poljske, rezultatom 33:28 (16:9). Na kraju, Crna Gora će, po svemu sudeći, zauzeti 22. mjesto na SP.

Poljakinje osvojile bodove, naše mlade rukometašice sticale iskustvo Foto: IHF

Naša reprezentacija i danas je nastupila u kombinovanom sastavu i šansu su dobile igračice koje u prethodnom toku šampionata nijesu imale veliku minutažu. Ohrabrujuće je bilo drugo poluvrijeme, u kojem su 'lavice' postigle čak 19 golova.

Tatjana Brnović postigla je šest golova, Đurđina Malović pet, a po četiri Dijana Ujkić i Ivona Pavićević. Nataša Ćorović i Itana Grbić pogađale su po tri puta.

Kod Poljakinja je najefikasnija bila Rozjak (7), a pratila je Rožak (6).

Odlično su krenule crnogorske igračice, pa su nakon prve trećine poluvremena, a uz dva pogotka Ćorović, bile u egalu (5:5), ali je potom uslijedila serija Poljakinja 6:0 i bilo je jasno kako će Crna Gora danas teško stići do prvog trijumfa u drugoj fazi takmičenja (6:12).

Do odmora, poljske rukometašice, koje su u prošlom kolu bile bolje i od Slovenije, dodatno su povećale višak - 16:9.

Nastavak je donio nešto bolje izdanje našeg tima, ali bez mogućnosti da eventualno uhvatimo priključak. Dugo su crnogorske igračice jurile 'minut pet', što se i dogodilo u 59. minutu (27:32).

No, današnja utakmica bila je odlična prilika za sticanje iskustva niza mladih igračica, pred kojima je tek karijera u dresu nacionalnog tima. Nastavak nas čeka sljedeće godine - Evropsko prvenstvo čiji će domaćin, uz Sloveniju i Sjevernu Makedoniju, biti upravo i Crna Gora.

Uz podmlađen roster, 'lavice' su u Španiju i otišle kako bi primarno sticale iskustvo. Može se reći kako su i bile u lijepoj prilici - od prve do glavne faze, igrali smo u dvije grupe koje su, vrlo moguće, bile i najteže na SP, pa je Crna Gora bila u prilici da odmjeri snage sa niz selekcija koje pripadaju samom vrhu evropskog i globalnog rukometa.