Drama u Kelnu razriješena u produžecima

Poljaci nesrećno izgubili još jedno finale: Magdeburg je novi prvak Evrope

Rukometaši Magdeburga novi su prvaci Evrope. U finalu Lige šampiona u Kelnu, oni su nakon produžetaka bili bolji od poljskog Kilcea, rezultatom 30:29. U regularnom dijelu susreta bilo je 26:26.

Poljaci nesrećno izgubili još jedno finale: Magdeburg je novi prvak Evrope Foto: MSC

Njemački klub je do trofeja došao nakon utakmice pune obrta i uzbuđenja, pri čemu je i do finala stigao nakon produžetaka i sedmeraca. Poljaci imaju za čim da žale - u drugom poluvremenu stizali su i do tri gola viška, ali, kao i prošle godine, ostaju viceprvaci kontinenta.

Viceprvake Njemačke do naslova je predvodio Smits sa devet golova, dok su Kristijanson i Damgard postigli po šest. Na drugoj strani, Dušebajev se osam puta upisao u strijelce.

Magdeburg je munjevito ušao u današnje finale, pa je nakon šest minuta imao tri gola viška (4:1). Predvođeni Aleksom Dušebajevim, Poljaci su uzvratili sa dva uzastopna gola, a već u 12. minutu, nakon gola Naija, uslijedilo je izjednačenje – 6:6.

Njemci su bili bez gola čitavih šest minuta, pa je Kilce preokrenuo u 15. minutu preko Kunkua.

Uzvratio je Magdeburg, pogodima Damgarda i Kristijansona (8:7), kojeg su vješto ‘sakrili’ uoči današnjeg finala. Naime, iz tabora njemačke ekipe saopšteno je kako on neće moći da igra zbog povrede ramena, no onda se ‘niotkud’ pojavio na parketu u 18. minutu.

Nije to obeshrabrilo igrače Kilcea, te je u 24. minutu Dušebajev doveo svoju ekipu do vođstva od dva gola (9:11). Uz toliku razliku poljska je ekipa i otišla na odmor.

Da će Magdeburg do kraja biti u velikom problemu, postlo je jasno u 35. minutu, kada su se Poljaci pogotkom Šićka odlijepili na plus četiri – 14:18. Igrači njemačkog kluba od tada su pokušali da ubrzaju igru, pa su u sljedećih pet minuta prepolovili zaostatak (17:19).

Trinaest minuta uoči kraja, pri rezultatu 20:22, uslijedila je nešto duža pauza pošto je jednom od gledalaca na tribinama pozlilo. Pošto je finale nastavljeno, Damgard je smanjio na minus jedan, tako da se neizvjesnost u potpunosti vratila u meč.

Prekid je, po svoj prilici, bolje uticao na Magdeburg, koji je u posljednjih pet minuta ušao uz poravnanje (25:25), a onda su pogotkom Kristijana O’Salivena preokrenuli.

Ali, predvođeni Dušebajevim, Poljaci su imali snage da ponovo stignu do prednosti, i to 90 sekundi prije kraja. No, nakon 60 minuta bilo je neriješeno.

U produžecima su bolji i skoncentrisaniji bili igrači njemačkog viceprvaka, koji su takostigli do naslova šampiona kontinenta.

Inače, treće mjesto pripalo je ekipi Barselone, koja je odigrala danas mnogo bolje od Pari Sen Žermena i slavila rezultatom 37:31.