Crna hronika

Reagovanje porodice Vojvodić

Policija inkvizitorskim metodama natjerala Luku da prizna što nije učinio

Crnogorska policija je pod pritiskom javnosti, da što prije riješi ovaj slučaj, na besprizoran način, inkvizitorskim metodama, natjerala Luku da prizna nešto što nije učinio. Bespomoćnom mladiću, sa tek navršenih osamnaest godina, omogućili su kontakt sa advokatom tek kad su odradili svoj nečasni zadatak, kazao je otac optuženog mladića Veljko Vojvodić.

Privođenje Luke Vojvodića Foto: Pobjeda
Privođenje Luke Vojvodića
Izvor

Kako je kazao, Luka je u posljednjih desetak dana angažovan, uz ujaka i drugu rodbinu, na građevinskim radovima u Piperima.

„Nakon što se desio nemili događaj s rušenjem spomen ploče, policija je došla na lice mjesta i pozvala na informativni razgovor osobe angažovane na pomenutim radovima. Nakon datih izjava, svi su pušteni kući, sem Luke, čiju su izjavu, inspektori policije i zamjenik komandira policije Radusinović pocijepali, nakon čega su ga poveli u izdvojenu kancelariju, gdje počinje brutalna tortura nad njim, u cilju priznanja krivičnog djela koje nije počinio“, navodi Vojvodić.

Prema njegovim riječima, uslijedilo je šamaranje od strane komandira Radusinovića i pritisak prisutnih inspektora, da Luka prizna da je oskrnavio spomen ploču, uz prijetnju da će mu odrediti istražni zatvor, a svakodnevno će biti izložen istom maltretiranju.

<< Osumnjičeni za skrnavljenje spomenika u Piperima pušten da se brani sa slobode <<

„Obećavali su mu da neće biti krivično gonjen i da će moći da ide kući, samo ako prizna krivicu. Luka je, iz straha, osjećaja ugroženosti i nemoći, pristao i potpisao izjavu, koju su sastavljali inspektori Čedo Bošković i Radosav Šćepanović“, rekao je Vojvodić.

Sjutradan, dodaje on, priveden je kod tužioca na saslušanje – opet bez prisustva advokata - gdje je ponovio priznanje za rušenje spomen ploče, kako bi ga što prije pustili kući. Nakon date izjave, navodi Vojvodić, dobio je advokata po službenoj dužnosti.

„Izgleda da je za ovu vlast činjenica da je Luka aktivno učestvovao u odbrani svetinja, crtanjem trobojki i prisustvovanjem litijama, dovoljno opravdanje za ovakvu monstruoznu konstrukciju prema našem sinu. Nikada nećemo zaboraviti trenutak kada je Luka izašao iz Tužilaštva, taj njegov strah, zbog kojeg nije smio ni da nas pogleda. Ne bismo željeli da ni jedno dijete doživi neprijatnosti koje je doživio naš Luka, nebitno koje je nacije, vjere ili političkog opredjeljenja“, zaključuje u reagovanju Vojvodić.

Podsjetimo, rješenjem sudije za istragu od 27. maja u 21:15 časova, uvažena je žalba branioca po službenoj dužnosti osumnjičenog L. V., pa je ukinuto rješenje Osnovnog državnog tužilaštva Podgorica o zadržavanju osumnjičenog do 72 sata i naređeno da se osumnjičeni odmah pusti na slobodu.

Portal Analitika