U Prvoj CFL odigran zaostali susret prvog kola

Podjela bodova u Danilovgradu: Iskra zaustavila Budućnost

U zaostalom meču Prve CFL, fudbaleri Iskre i Budućnosti podijelili su večeras u Danilovgradu bodove, igrajući 1:1 (0:1). Riječ je o utakmici koja je trebalo da bude odigrana u prvom kolu, a koja je odložena usljed nastupa podgoričkog sastava u evropskim takmičenjima.

Podjela bodova u Danilovgradu: Iskra zaustavila Budućnost Foto: PA

Večerašnji duel počeo je ranim vođstvom gostiju, ali su uporni Danilovgrađani pokazali do kraja kako, uprkos mjestu koje zauzimaju na tabeli, posjeduju kvalitet. Pritom, bio je to lijep debi na klupi Iskre za Aleksandra Nedovića, koji je u Danilovgrad stigao upravo nakon razlaza sa podgoričkom ekipom.

Budućnost je povela već u četvrtom minutu. Najprije je sviran jedanaesterac – Terzić je šutirao, ali je Kordić odbranio. Ipak, odbitak je pokupio Stefan Milošević i sproveo loptu u mrežu.

Gosti su u prvom dijelu kontrolisali meč, no i Iskra je imala nekoliko prilika. Ipak, rezultat se do odmora nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme počelo je velikom ofanzivom Danilovgrađana, koji su u 48. minutu stigli do poravnanja. Strijelac je bio Damir Kojašević. Svemu je prethodio veliki kiks defanzivaca Budućnosti.

U nastavku smo gledali nešto sporiji tempo, a prva velika šansa uslijedila je u 81. minutu, kada je Nikač izašao sam ispred Dragojevića, ali je golman gostiju bio na visini zadatka.

Do kraja nije bilo većih prilika, pa je tako sve završeno podjelom bodova. Iskra je time prekinula niz Podgoričana koji su imali dvije uzastopne pobjede, no i dalje je bez pobjede u novoj sezoni Prve CFL.