Podjela bodova u Bakuu: Vels – Švajcarska 1:1

U drugoj utakmici Grupe A EURO 2020. odigranoj u Bakuu Vels i Švajcarska odigrali su neriješeno 1:1.

Podjela bodova u Bakuu: Vels – Švajcarska 1:1 Foto: REUTERS/Tolga Bozoglu
Sport klubIzvor

Evropsko prvenstvo otvorila su druga dva tima iz Grupe A – Italija je u petak uveče bila ubedljiva protiv Turske 3:0.

Očekivano, velika borba se vodila u Bakuu, obje ekipe su imale svoje šanse za pobjedu, mada je utisak da Švajcarci za nijansu više mogu da žale.

Upravo su Sajdžije povele preko sjajnog Embola u 51. minutu, pošto je nadskočio čitavu odbranu Velsa i zatresao mrežu. Imao je Embolo još jednu šansu, ali je šutirao tik pored gola.

Taj promašaj, kao i tri velike šanse Seferovića u prvom poluvremenu, na kraju su skupo koštale Švajcarsku u ovom meču. Vels je u 74. minutu preko Kifera Mura uspio da kazni te promašaje i dođe do 1:1, iako je bio zreo da gubi sa dva, tri gola razlike, ali je Vord fantastično čuvao gol Zmajeva.

Švajcarska je ipak dala gol, u 85. minutu preko zlatne rezerve Marija Gavranovića, koji je ušao ni minut prije toga. Međutim, na asistenciju VAR gol je ipak poništen zbog opravdanog ofsajda i ostalo je 1:1.