Podgorički džiu džicu klub Mata Leao osvojio 28 medalja i pehar u Sarajevu

Podgorički klub brazilskog džiu džicua Mata Leao je u Sarajevu osvojio trofej za prvo mjesto u ukupnom plasmanu u konkurenciji 37 klubova iz cijelog svijeta u sklopu AJP lige. AJP Bosnia & Herzegovina Open okupio je oko 400 takmičara svi uzrasta u obije discipline ovog sporta, Gi i No Gi.

Podgorički džiu džicu klub Mata Leao osvojio 28 medalja i pehar u Sarajevu Foto: Mata Leao

Tim koji predvodi trener Mladen Jokmanović osvojio je čak 28 medalja od čega 14 zlata, 13 srebara i samo 1 bronza. Mata Leao je iza sebe ostavio domaćina, bosansko-švajcarski tim, Frota BJJ dok se na trećem mjestu našao Rio Grappling iz Hrvatske a potom još 34 kluba.

Mata Leao takmičari našli su se u finalima čak 27 puta od čega su 14 puta trijumfovali.

Posebno se istakao senior u professional kategoriji crnih pojaseva, Nikola Perović, koji je u finalu Gi discipline pobijedio 28 kilograma težeg protivnika i najboljeg domaćeg takmičara Kapića, osvajača evropskih i svjetskih medalja.

“Osvojili smo titulu najboljeg kluba na ovom međunarodnom openu nakon dvije godine na vicešampionskoj poziciji. Samo Sarajevo je brojčano nepojmljivo jače po broju klubova i masovnošću ovog sporta od cijele Crne Gore, a da ne govorimo o međunarodnim ekipama i udruženim nastupima iz više zemalja”, istakao je Mladen Jokmanović.

Zlata odrasli i juniori: Nikola Perović (black pro Gi), Vuk Džudović dva puta zlato (blue Gi i No Gi), Nikola Mitrović (blue), Nikolaj Vujačić (white). Zlata, djeca: Oleg Ilin, Nikša Đurović, Andrija Kaluđerović, Boris Ilin, Vasilije Stojović, Balša Sinđić, Andrija Lekić, Marijan Boljević, Uroš Tomić.

Srebra odrasli i juniori: Jelena Jovanoviž dva (blue Gi i No Gi), Miguel Giraldo dva (blue Gi i No Gi), Nikola Perovic (black No Gi), Aleksa Rašović dva (white Gi i No Gi), Balša Pelević, Aleksa Šuković, Balša Škrkić (white). Srebra djeca: Petar Džudovic, Elena Jovanovic, Miron Podgornov.

Klub je dao doprinos i u sudijskoj postavi šampionata, pa je u Sarajevu pravdu dijelio međunarodni sudija, Srđan Bošković.