U Podgorici smo ispratili možda i najbolji meč ove sezone

Nakon 17. kola Meridianbet Prve CFL, novi lider je ekipa Budućnosti.

Smjena na vrhu: Budućnost nakon goleade preuzela prvo mjesto, Sutjeska u nastavku stigla do boda protiv Dečića Foto: FSCG

Budućnost je u sjajnom susretu pod Goricom osvojila tri boda protiv Mornara (4:3), Sutjeska i Dečić podijelili su bodove (1:1), dok je na početku dana Mladost slavila u Tivtu (0:2).

Dečiću bod u Nikšiću

U derbiju kola, Dečić je ostao bez pobjede i bez - prvog mjesta. Naime, ekipu iz Tuzi zaustavila je kraj Bistrice Sutjeska, a rezultat je na kraju bio 1:1 (0:1).

Gosti su do vođstva mogli u 20. minutu, ali Karvaljo nije iskoristio ‘poklon’ suparničkih defanzivaca. Dečić je imao veći posjed, no niti jedan pokušaj više nije bio toliko ozbiljan, sve do 43. minuta, kada je Đinović oborio Karvalja u šesnaestercu i to je bio penal. Loptu je uzeo Draško Božović i poslao je pod prečku, te su Tuzani na odmor otišli znatno zadovoljniji.

Igrači Dečića nijesu se zadovoljili stečenim, već su nastavili sa pritiskom i u nastavku, a onda smo vidjeli buđenje Nikšićana i odmah potom - poravnanje. U 63. minutu u strijelce se upisao Matanović, koji je sjajnim lob udarcem nakon lijepe akcije postavio konačnih 1:1.

Pobjeda 'plavih' u predstavi za svačiji ukus

Pod Goricom smo ispratili možda i najbolji meč ove sezone, a na kraju je Budućnost upisala tri bitna boda protiv Mornara - 4:3 (2:2).

Sjajnu predstavu pratili smo u prvom dijelu igre, a domaći su poveli već u četvrtom minutu, golom Almeide nakon odbitka. A onda – preokret. Prvo je u 14. minutu Seratlić sjajno pogodio iz slobodnog udarca, a 10 minuta kasnije bilo je 1:2 – strijelac je bio Dubljević. Tek koji minut kasnije, tresla se mreža gostiju – Grbić je asistirao, a Vasilije Adžić pogodio, a to je bio i konačan ishod prvog poluvremena.

Budućnost je opet povela u 52. minutu – Vasilije Adžić poslao je odličnu loptu ka Mrvaljeviću, koji je pobjegao suparničkim defanzivcima i šutnuo iz peterca, a pošto je golman Popović zaustavio loptu, prvotimac ‘plavih’ pokupio je odbitak i bilo je 3:2. Mrvaljević je opet pogodio u 64. minutu – nakon kontre, Grbić se poigravao sa odbranom gostiju, a onda uposlio mladog saigrača koji je rutinski zatresao mrežu. Nijesu Barani nakon toga klonuli, pa su uskoro smanjili golom Ondonga, ali to je bilo sve - uprkos dobrom izdanju, danas nijesu mogli do boda.

Mladost pobjegla sa dna, kriza Arsenala traje

Fudbaleri Mladosti iz Donje Gorice osvojili su tri boda na gostovanju Arsenalu u Tivtu – 0:2 (0:1). Tako su Podgoričani, makar do sjutra, posljednju poziciju na tabeli prepustili fudbalerima Rudara.

Meč u Gradskom parku obilježio je Aleksa Maraš, koji je sredinom prvog poluvremena ušao u igru, a onda upisao pogodak i asistenciju.

Gosti su bolje ušli u meč, a taj su pristup krunisali vođstvom u 30. minutu, kada je Maraš odlično poslao loptu ka Abdulahiju, a on je sa petnaestak metara poslao u mrežu. Mogla je u finišu prvog dijela Mladost i do novog gola, ali je Puletić izvanredno intervenisao prilikom šuta Došljaka.

Sve dileme o pobjedniku riješene su u 58. minutu – nakon centaršuta, na drugoj stativi gola Arsenala odlično se snašao Maraš i poslao loptu u mrežu.

Dva meča odložena, Jezero i Rudar sjutra na Ćemovskom polju

Mečevi Jezero – Rudar i Jedinstvo – Petrovac, koji su prvobitno zakazani za danas, odloženi su zbog nepovoljnih vremenskih uslova u Beranama i Bijelom Polju.

Duel između Jezera i Rudara tako će na programu biti sjutra, i to na Kampu FSCG u Podgorici u 13:30 časova.

Sa druge strane, novi termin susreta Jedinstvo – Petrovac biće određen naknadno.

Arsenal – Mladost Donja Gorica 0:2 (0:1)

(0:1 – Abdulahi 30’, 0:2 – Maraš 58’)

Budućnost – Mornar 4:3 (2:2)

(1:0 – Almeida 4’, 1:1 – Seratlić 14’, 1:2 – Dubljević 24’, 2:2 – V. Adžić 28’, 3:2 – Mrvaljević 52’, 4:2 – Mrvaljević 64’, 4:3 - Ondong 68')

Sutjeska – Dečić 1:1 (0:1)

(0:1 - Božović 43' (11m), 1:1 - Matanović 63')