Podgorica ubjedljiva protiv Primorja

Košarkaši Podgorice savladali su večeras u Igalu ekipu Primorja 102:86 u 17. kolu I A MCKL. Podgorica je brejkom stigla do 12. trijumfa ove sezone na domaćoj sceni, dok je Primorje doživjelo šesti poraz (ima 11 pobjeda).

Podgorica ubjedljiva protiv Primorja Foto: kkpodgorica
kkpodgoricaIzvor

Prva četvrtina duela u Igalu garantovala je da će se gledati utakmica sa dosta poena, a iako je domaćin otvorio meč sa 6:1, naš tim je u šestom minutu, nakon trojke Marka Kovačevića, prvi put poveo – 17:14, da bi odmah zatim nakon još jedne trojke Kovačevića bilo i 20:14! Podgorica je održavala prednost, a dvocifrenu prednost vratio je Tomašević, u 13. minutu – 41:30, a upravo je Tomašević zaključio veoma košgeterski otvoreno prvo poluvrijeme – 59:43!

Bilo je jasno već tada da duel ova dva tima neće donijeti neizvjesnost kao u Podgorici, pa je tim Zorana Kašćelana u nastavku rutinski odrađivao posao, uvećavao razliku do +25 (nakon trojke Živanovića u 29. minutu bilo je 85:60)…

Najefikasniji bio je Vladimir Tomašević sa 18 poena, 14 su dodali Aleksandar Kartalović i Novak Musić. Dabl dabl učinak imao je Marko Kovačević (12 poena i 10 skokova), a dvocifren je bio još Ognjen Čarapić (10). Balša Živanović postigao je 9, poen manje ubacio je Vasilije Vučinić, kao i Mikaile Tmušić. U strijelce su se upisali još Robinson (7)i Milošević (2).