Podgorica slavila u crnogorskom derbiju

KK Podgorica je upisala drugu pobjedu u ABA 2 ligi! Podgorica je danas u crnogorskom derbiju u okviru 3.kola regionalnog takmičenja savladala Sutjesku 80:75.

Podgorica je tokom cijelog meča bila u prednosti, ali je pobjednik riješen u finišu, tačnije 49 sekundi prije kraja kada je Ljujić uspio da ukrao loptu i pogodio za 72:77…

Podgorica je pokazala da je kvalitetnija i bolja, tokom skoro svih 40 minuta imala prednost, a iako se Sutjeska uvijek vraćala u život, najviše zahvaljujući sjajnom Vuleviću (posebno u prvom poluvremenu) i dominatnom Sejfiću, naš klub uspio je da odbrani prednost u finišu i dođe do novog trijumfa, čime je potvrdio da će biti osvježenje na košarkaškoj mapi.

Sutjeska je otvorila meč serijom 5:0, ali je vrlo brzo Podgorica počela da dominira. Serijom 11:0 izabranici Zorana Kašćelana napravili su preokret, a nakon trojke Ljubičića sa zvukom sirene za kraj prve dionice došli i do +6 (24:18). Seriju sa kraja prve četvrtine Podgorica je nastavila početkom druge dionice i nakon tri od tri sa linije penala Kovačevića prvi put tim iz glavnog grada Crne Gore došao je do dvocifrene razlike 29:18. Međutim, Sutjeska se nije predavala, sredinom druge dionice prišla je na 32:34, a u 18.minutu nakon poena Sejfića stigla i do 37:37.

Uslijedio period izjednačene igre, ali je Tmušić na kraju trace četvrtine pogodio trojku sa skoro deset metara, preko ruku Miloševića za 54:58, a početkom posljednje dionice još jednu kao suzu za 56:61. Dva i po minuta prije kraja Sutjeska je opet pokazala da je živa stigla je na 67:69 (naravno preko Sejfića), ali je tada Podgorica imala izvanrednog i mirnog Musića. Na 1,48 prije kraja Sejfić je pogodio uz faul Robinsona (70:71), pa se očekivala drama, ali je prvo Musić pogodio, zatim Kovačević, a ključni detalj bio je 49 sekundi prije isteka vremena kada je Ljujić ukrao loptu i pogodio za 72:77.