Podgorica nije uspjela da zaustavi lidera

Košarkaši Podgorice poraženi su večeras od ekipe Studentskog centra 83:64 (19:14, 13:24, 30:10, 21:16) u 10. kolu I A MCKL.

Podgorica nije uspjela da zaustavi lidera Foto: KK Podgorica

Podgorica je bila u prednosti do 24. minuta, ali su gosti serijom 28:2 u trećoj dionici uspjeli da preokrenu, da stignu do +17 u 28. minutu (60:43). Nakon toga, izabranici trenera Zorana Kašćelana nijesu uspjeli da se vrate u pravi ritam, pa je lider nastavio niz bez poraza i nakon meča u ,,Bemax areni”.

Studentski centar meč je otvorio serijom 15:4, ali je Podgorica nakon sjajne igra u odbrani uspjela da u 13.minutu, nakon poena Tomaševića prvi put povede 22:21. Naš tim najveću prednost imao je na početku drugog poluvremena, kada je Tmušić pogodio trojku za 41:32. Međutim, nevjerovatnom serijom Studentski centar je u trećoj dionici nadoknadio minus i uspio čak da napravi veliku zalihu i bez problema dođe do pobjede.

Najefikasniji u timu Podgorice bio je upravo Mikaile Tmušić, koji je ubacio 18 poena (trojke 7/4), uz 4 skoka (indeks 19), dok je 10 poena na debiju postigao Ognjen Čarapić, koji je imao i 8 skokova i 4 asistencije (indeks 22). Po 8 poena ubacili su Vladan Kaluđerović i Aleksandar Kartalović, 5 je ubacio Vladimir Tomašević, a po 3 su dodali Nikola Milošević, Pavle Titić i Marko Kovačević. U listu strijelaca upisali su se Vasilije Vučinić, Miloš Koprivica i Novak Musić, koji su postigli po 2 poena.