ABA 2 liga

Podgorica na minus četiri nakon prvog meča četvrtfinala

Košarkaši Podgorice poraženi su danas od Borca 90:86 u prvom meču četvrtfinala ABA 2 lige. Podgorica je i pored činjenice da je od istog rivala u ligaškom dijelu doživjela ubjedljiv poraz bila ravnopravna, bila blizu i pobjede, ali je tim iz Banjaluke u dramatičnon finišu stekao +4, tako da će drugi duel odlučiti putnika u polufinale.

Podgorica na minus četiri nakon prvog meča četvrtfinala Foto: Foto: Dragana Stjepanović
kk-podgorica.meIzvor

U prvom dijelu gledao se izjednačen meč, ali je nakon tri vezane trojke Borac u 13. minutu uspio da prvi put stigne do dvocifrene razlike (32:22), dok je nakon trojke Kneževića tim iz Banjaluke u 18. minutu imao i +11 (44:33).

Međutim, Podgorica se nije predavala i nakon dva penala Tmušića, naš tim je u 23. minutu preokretnuo (48:47). Održavala je Podgorica prednost, Borac prišao na 56:57, ali je nakon trojke Kovačevića, te Koprivice naš tim dočekao posljednjih deset minuta sa +7 (67:60).

Robinson je na startu četvrtog perioda propustio priliku da zakucavanjem donese i veću razliku, ali je zato nakon toga poenima sačuvao opipljivu prednost – 68:63.Podgorica je u posljednjoj četvrtini bila bez koša iz igre tri minuta, Borac napravio seriju 10:0, ali je post prekinuo post i trojkom smanjio prednost rivala na 81:80. Uslijedio je dramatičan finiš, a promašena bacanja onemogućila su nam da dođemo do pobjede.