Sve otvoreno uoči revanša

Počeo je plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, a kako se i očekivalo - ni u jednom od tri večerašnja duela nije bilo ekipa koje su stigle do osjetnije prednosti.

Počeo plej-of: Remi u sjajnom meču na Ajbroksu, Danci bliži grupnoj fazi, AEK će juriti gol zaostatka Foto: BBC

Sjajan meč ispratili smo na Ajbroksu, gdje su remizirali Rendžers i PSV - 2:2 (1:0).

Škotski viceprvak je dva puta stizao do vođstva, i to golovima Sime i Matonda, no gosti su uspijevali da poravnaju - prvo preko Sangarea, a onda i preko Luka de Jonga. Nakon svega, utisak je kako je remi i najpravedniji ishod večerašnje utakmice u Glazgovu.

Kopenhagen je napravio korak ka grupnoj fazi, pošto je večeras slavio na gostovanju poljskom prvaku Rakovu, rezultatom 0:1 (0:1).

Meč u Sosnovjecu otvoren je autogolom Rakovicana, što je, ispostaviće se, bio i trenutak odluke.

Golom Jansena u 16. minutu, Antverpen je slavio minimalnu pobjedu nad AEK-om (1:0), tako da slijedi uzbudljiv revanš u Atini. Mogli su Grci izvući i bolji rezultat, tim prije jer su domaći od 50. minuta bili sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Bataj.

Rakov – Kopenhagen 0:1

Rendžers – PSV 2:2

Antverpen – AEK 1:0