Završena sezona u Prvoj CFL

Gotovo je: Podgorica preživjela u Tuzima, Zeta ispala u Drugu CFL

Završena je sezona u Prvoj CFL. Posljednja dilema je otklonjena - u baražu za opstanak nastupiće Podgorica, a u niži rang direktno se seli Zeta. Pomenuti klubovi na kraju su bili bodovno izjednačeni, no presudio je bolji skor Podgoričana iz međusobnih mečeva.

Gotovo je: Podgorica preživjela u Tuzima, Zeta ispala u Drugu CFL Foto: PA

Fudbaleri Podgorice slavili su nad Dečićem u Tuzima, rezultatom 2:1 (2:0). No, Podgoričani su u finišu imali mnogo sreće, posebno u 87. minutu, kada se tresla prečka njihovog gola.

Klub sa DG arene dominirao je u prvom dijelu igre, u kojem je postigao dva gola - u 17. minutu pogodio je Đajić, a u 30. Krivokapić. No, u nastavku smo gledali sasvim drugačiji odnos snaga. Tuzani su smanjili u 68. minutu preko Marušića, a od tada su konstantno napadali. Ipak, golman gostiju Ivezić na kraju je sačuvao mrežu, te će Podgorica spas u Prvoj CFL pokušati da potraži putem baraža.

Zeta je trijumfovala nad Iskrom u Danilovgradu, rezultatom 2:0 (2:0), ali uzalud. Golubovčani su slavili zahvaljujući golovima Đukanovića i Krstovića u prvom dijelu igre, no sljedeće godine na Trešnjici će se gledati drugoligaški fudbal.

Sutjesci uručen pehar

Od ranije je poznato da je Sutjeska prvak, a da će Budućnost, Dečić i Iskra nastupiti u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Fudbaleri Sutjeske večeras su poraženi od Mornara (1:3), no to nije moglo pokvariti feštu kraj Bistrice.

Izabranicima Milije Savovića uručen je pehar namijenjen prvaku. Na svečanosti nakon utakmice, pehar je kapitenu Vladanu Giljenu predao naš nekadašnji reprezentativac, ujedno i bivši igrač Sutjeske Mirko Vučinić.

Podgorica protiv Arsenala, Rudar protiv Mladosti

Fudbaleri Podgorice u baražu će igrati protiv tivatskog Arsenala. U baražu će nastupiti i Rudar, a njihov protivnik u baražu biće Mladost iz Donje Gorice.

Zeta je tako, nakon Mogrena i Titograda, postala treći prvak Crne Gore koji je ispao u niži rang takmičenja.

Konačni rezultati

Iskra - Zeta 0:2 (0:2)
(0:1 - Đukanović 2', 0:2 - Krstović 34')

Dečić - Podgorica 1:2 (0:2)
(0:1 - Đajić 17', 0:2 - Krivokapić 30', 1:2 - Marušić 68')

Budućnost - Petrovac 6:0 (4:0)
(1:0 - Ivanović 1', 2:0 - Mijović 5', 3:0 - Mijović 9', 4:0 - Raičković 36' (11m), 5:0 - Ivanović 75', 6:0 - Perišić 82')

Rudar - Jezero 0:3 (0:0)
(0:1 - Redžepagić 47', 0:2 - Radenović 68', 0:3 - Dedić 70', 1:3 - Vujanović 85')

Sutjeska - Mornar 1:3 (1:0)
(1:0 - Nikolić 33', 1:1 - Ćetković 63', 1:2 - Grbić 65', 1:3 - Vujačić 82')

Ključna dešavanja

U nastavku ispratite šta se sve večeras dešavalo na prvoligaškim terenima.

90' - Počinje sudijska nadoknada. U Tuzima, gdje Podgorica vodi 2:1, igraće se još četiri minuta. Zeta i dalje vodi 2:0, a tamo će se igrati još tri minuta.

87' - Sada se tresla i prečka Podgorice. Drešaj je centrirao, a Đeljaj odlično šutnuo. Mnogo sreće sada ima ekipa sa DG arene. Rudar je smanjio zaostatak protiv Jezera.

85' - Podgorica se sve teže brani, sada se može reći kako utakmica u Tuzima poprima dramatične obrise. U Danilovgradu nema većih uzbuđenja.

82' - Budućnost stiže i do šestog pogotka, a Mornar je protiv Sutjeske u Nikšiću poveo rezultatom 3:1.

80' - Jezero je u međuvremenu povelo u Pljevljima 3:0, a Budućnost protiv Petrovca 5:0. Dečić je umalo izjednačio, no Ivezić je sjajno odbranio Janketićev šut.

75' - Kako se meč bliži kraju, tako su igrači Dečića sve opasniji i sada se ređaju šanse pred golom Podgorice. Može biti još uzbuđenja na Tuškom polju.

68' - Dečić je smanjio i time vratio nadu igračima Zete. Gol je postigao Aleksa Marušić, tako da sada slijedi uzbudljiv finiš u Tuzima.

65' - Mornar je u svega tri minuta napravio potpuni preokret u Nikšiću i sada vodi 2:1.

60' - Nema novih promjena. Ostalo je još pola sata, a Podgorica je sve bliža nastupu u baražu.

50' - Pao je gol i u Pljevljima. Do prednosti su stigli fudbaleri Jezera, a strijelac je Redžepagić.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme završnog kola Prve CFL.

45' - Kraj je prvog poluvremena na svih pet mečeva. Podgorica je dominirala u Tuzima i samo bi čudo trebalo da se dogodi pa da do kraja ispusti pobjedu.

44' - Ulazimo u sudijsku nadoknadu na svim terenima. Do prednosti je stigla i Sutjeska protiv Mornara, a pogodak je postigao Nikolić.

40' - U međuvremenu je pao još jedan gol pod Goricom. Opet je lopta završila u mreži Petrovca, a ovog puta strijelac je bio Raičković iz penala.

35' - I Zeta je postigla drugi pogodak. I ovog puta, gol je pao nakon prekida, a strijelac je bio Krstović.

30' - Podgorica je udvostručila prednost u Tuzima. Drugi gol za goste postigao je Matija Krivokapić. Zeta je sada, uprkos vođstvu u Danilovgradu, u preteškoj situaciji.

23' - Prošla je polovina prvog dijela igre na svim terenima. Novih promjena nema, Podgorica je i dalje trenutno u zoni baraža.

17' - Povela je i Podgorica! Pogodak je postigao Đajić. Ekipa sa DG arene sada je opet preuzela devetu poziciju na tabeli.

10' - Petrovac je pred katastrofom. Budućnost vodi 3:0, a još jedan gol postigao je Mijović.

06' - Budućnost je udvostručila prednost zahvaljujući Mijoviću. Na ključnim duelima nema novih promjena - Zeta vodi, a u Tuzima još nije bilo golova.

02' - Zeta vodi! Golubovčane je u prednost u Danilovgradu doveo Đukanović. U meču bez rezultatskog značaja, pod Goricom je povela i Budućnost protiv Petrovca, pogotkom Igora Ivanovića.

01' - Počeli su svi mečevi. Iako su Golubovčani to dovodili u pitanje, na kraju su doputovali u Danilovgrad, tako da je počelo svih pet utakmica.