Crvena zvezda i Vojvodina nekad su znali da igraju uzbudljive i neizvjesne utakmice, no to je izostalo u prvoj rundi srpske Superlige.

Počela i Superliga Srbije: Zvezda razbila Vojvodinu, Partizanu bod u Bačkoj Topoli Foto: Getty

Naime, 'crveno-bijeli' su večeras na Marakani ubjedljivo slavili nad Novosađanima, koje predvodi sa klupe naš nekadašnji reprezentativac Radoslav Batak - 5:0 (2:0).

Dva puta je pred oko 15.000 gledalaca u Beogradu pogađao Kraso, od čega jednom iz penala, a strijelci su još bili Lučić i Bukari, uz autogol Milosavljevića. Pritom, Vojvodina je od 24. minuta bila sa igračem manje, pošto je Busnić dobio crveni karton.

Noć ranije u Bačkoj Topoli, TSC i Partizan podijelili su bodove - 3:3 (2:2). Meč je izazvao mnogo kontroverzi, bio je i jedan krajnje sumnjiv penal za domaće, koji su do boda došli golom Stojića u šestom minutu nadoknade.

Rezultati prvog kola: Crvena zvezda - Vojvodina 5:0, TSC - Partizan 3:3, Čukarički - Radnički Niš 2:0, Spartak - IMT 2:1, Napredak - Železničar Pančevo 0:1, Voždovac - Javor 0:0, Novi Pazar - Radnički Kragujevac 2:0, Mladost Lučani - Radnik (sjutra).