Euroliga

Pobjedom u Istanbulu Fener obezbijedio peti meč

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Olimpijakos u Istanbulu u četvrtom meču četvrtfinala plej-ofa Eurolige 73:69 i rezultat u seriji izjednačili na 2-2. Odlučujuća peta utakmica na programu je u utorak u Pireju.

Pobjedom u Istanbulu Fener obezbijedio peti meč Foto: Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images
Sport klubIzvor

Olimpijakos je bolje počeo duel u „Ulker areni“, poveo je 5:0, ali je domaći tim odgovorio serijom 12:2 i najavio još jednu rovovsku borbu na putu do završnog turnira u Kaunasu.

Olimpijakos je na poluvremenu imao pola koša prednosti (33:32), u trećoj dionici imao je i pet poena prednosti, ali je Fener odgovorio početkom posljednje četvrtine i sa dvije vezane trojke Najdžela Hejs-Dejvisa preokrenuo je na 54:49 u 32. minutu.

Fener je ključni korak ka pobjedi napravio serijom 8:1, uz dvije trojke Dešona Pjera, za 67:61 na 2:42 minuta prije kraja duela. Uslijedila je serija trojki na obje strane, po jedna Dorsija i Pjera, odnosno dvije Šekila Mekisika na drugoj strani, što je bilo dovoljno turskom timu da obezbijedi trijumf i povratak u dvoranu „Mira i prijateljstva“.

Pjer je bio najefikasniji sa 17 poena (4/7 za tri) uz 4 skoka i asistenciju, Dorsi je dodao 16 (4/7 za dva, 2/6 za tri), dok hejs Dejvis nije izlazio iz igre i imao je 12 poena (3/4 za tri) uz po 2 skoka i asistencije. Marko Gudurić je meč završio sa 4 poena (0/1 za dva, 0/1 za tri, 4/5 slobodna bacanja) uz 4 skoka i asistenciju za 14 minuta.

Kod Olimpijakosa najbolji je bio Mekisik sa 20 poena (4/8 za dva, 3/4 za tri, 3/3 slobodna bacanja) i 5 skokova, Ajzea Kekan je zabeležio 12, koliko i Mustafa Fal uz 7 skokova i 3 asistencije. Junak trijumfa crveno-belih u prethodnom duelu Kostas Sčilas zaustavio se na 3 poena i isto toliko asistencija.