Očekivane pobjede Njemačke i Holandije, te veliko iznenađenje koje je priredila reprezentacija SAD, obilježili su početak završnog dana prvog kola Svjetskog prvenstva u rukometu.

Pobjede Njemačke i Holandije, Amerikanci priredili senzaciju - slavili prvu pobjedu u istoriji Foto: Kicker

Rukometaši Njemačke slavili su protiv Katara, rezultatom 31:27.

Njemačka je u prvom dijelu kontrolisala meč protiv Katara i u nastavak ušla uz osjetnu prednost (18:13). No, uporni igrači Katara u 50. minutu prišli su na samo gol zaostatka – 26:25. Ipak, bilo je to sve s njihove strane, Njemačka je u finišu odigrala mnogo bolje i trijumfom počela nastup na SP.

Njemačku je do pobjede predvodio Knor sa sedam golova, dok je na drugoj strani Madadi dao pet.

Vijest dana stiže iz Jenčepinga, gdje su Sjedinjene Američke Države ostvarile prvu pobjedu u istoriji nastupa na SP, nakon 25 uzastopnih poraza. Amerikanci su slavili nad Marokom, rezultatom 28:27.

Amerikanci su se sjajno držali sve vrijeme, u jednom momentu imali su i tri gola viška (23:20) i na kraju proslavili istorijski trijumf.

Holandija je slomila otpor Argentine, koja se dobro držala u prvom poluvremenu. Na kraju je bilo 29:19

Nevjerovatno uzbudljiv meč pratili smo u Malmeu, gdje su Bahrein i Tunis na kraju podijelili bodove – 27:27 (16:15).