Pobjede Budućnosti, Dečića i Sutjeske

Fudbaleri Budućnosti, Dečića i Sutjeske opravdali su ulogu favorita i ostvarili pobjede u 18. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Pobjede Budućnosti, Dečića i Sutjeske Foto: FSCG
rtcgIzvor

Nova tri boda upisali su i ekipe Iskre i Rudara.

Budućnost je u Golubovcima savladala Zetu 2:0 i upisala osmu uzastopnu, ukupno 14. pobjedu ove sezone.

Lider šampionata slavio je golovima Dejana Zarubice u 62. i Igora Ivanovića u 79. Minute.

Sutjeska je u Nikšiću slavila protiv OFK Titograda 3:0 i upisala sedmu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenju.

Do pobjede došla je golovima Boža Markovića u 8. i 46. i Admira Adrovića u 78. minutu.

Marković je, sa ta dva pogotka, preuzeo čelnu poziciju na listi strijelaca - za trofej Radija Crne gore.

Dečić je u Tuzima, golom Kristijana Vuljaja 62. minutu, pobijedio Petrovac 1:0.

To je ekipi iz Tuzi, drugoplasiranoj na tabeli, sedma pobjeda ove sezone.

Iskra je u Beranama savladala plavsko Jezero 2:0 i prekinula seriju od pet utakmica bez pobjede.

Ekipu iz Danilovgrada do pete pobjede ove sezone vodili su Bogdan Milić u 68. i Ivan Vuković u 85. minutu.

Rudar je u Pljavljima savladao Podgoricu 1:0.

Odlučujući pogodak, za šesti trijumf Rudara, postigao je Danin Talović u 87. minutu.

Budućnost je, poslije 18. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 43 boda.

Dečić je drugi sa 31, Sutjeska je osvojila 27, a po 24 Podgorica i Zeta.

Trofej Radija Crne Gore: Marković preuzeo vođstvo

Golgeter Sutjeske, Božo Marković sa 11 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Podgorice, Šaleta Kordić postigao je deset, a gol manje Kristijan Vuljaj iz Dečića.

Po osam pogodaka postigli su Vuk Striković iz Rudara i vezista Budućnosti Draško Božović, dok je Iljir Camaj iz Dečića strijelac sedam golova.

Vezista Sutjeske, Milutin Osmajić postigao je šest, golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević i Dejan Zarubica iz Budućnosti po pet, a po gol manje napadači Iskre, Bogdan Milić i Ivan Vuković, Miloš Raičković iz Budućnosti i igrač Zete Kođo Nijaveđi.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.