Dan obilježili spektakularni golovi Šaletića, Grivića i Vukotića

U borbi za titulu u Meridianbet Prvoj CFL nema promjena nakon 33. kola. Budućnost i dalje grabi ka naslovu prvaka, pri čemu ima tri boda više od Sutjeske. No, nakon ovog kola, u katastrofalnoj poziciji je Iskra, koja je na posljednjem mjestu, uz četiri boda manje od devetoplasiranog Jezera.

Budućnost i dalje ima tri boda više od Sutjeske, Iskra u katastrofalnoj situaciji Foto: FSCG

Budućnost je napravila novi korak ka tituli slaveći nad Arsenalom 1:0, dok je Sutjeska deklasirala Dečić u Podgorici - 0:3.

Iskra je u očajnoj poziciji, nakon što je u Danilovgradu remizirala sa Jedinstvom (1:1). Rudar je nakon preokreta upisao vrlo važan trijumf protiv Petrovca - 4:2, a Mornar na Topolici protiv Jezera (1:0).

Tri gola sa 30 metara: Šaletić, Grivić, Vukotić

Ipak, izvještaj 33. kola treba početi - golovima. Naime, u ovom kolu postignuta su tri pogotka za pamćenje. Svaki sa tridesetak metara.

Prvo je u Danilovgradu, na utakmici Iskra - Jedinstvo, Šaletić sa 30 metara pogodio mrežu Bjelopoljaca. Potom je Grivić na utakmici Dečić - Sutjeska lobom sa gotovo 30 metara doveo goste u vođstvo. A onda je 'rezervista' Mornara Vukotić svojim pogotkom sa 30 metara - takođe lobujući suparničkog golmana - donio svom timu trijumf protiv Jezera.

Rutina Podgoričana za novi trijumf

Ekipa Budućnosti nastavila je sa dobrim izdanjima i večeras je napravila novi korak ka tituli. Pod Goricom je poražen Arsenal, rezultatom 1:0 (1:0).

'Plavi' su od samog starta krenuli ofanzivno i to im se isplatilo. Naime, u 32. minutu oni su stigli do vođstva, i to nakon što je Knežević poslao loptu do Terziča, a on lijepim šutem sa 15 metara pogodio mrežu.

Mogli su Podgoričani uskoro da udvostruče prednost preko Grbića, ali do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Ostatak meča bio je prilično monoton, no Podgoričani su stekli dragocjene bodove kojima su došli na korak od titule.

Sutjeska razbila Dečić, Konrad pogađao dva puta

Ekipa Sutjeske je, mnogo lakše nego što se očekivalo, slavila na gostovanju Dečiću, rezultatom 0:3 (0:2). Nikšićani su dominirali na Ćemovskom polju, dok je Dečić odigrao jednu od najslabijih partija ove sezone.

Gosti su do vođstva stigli prekrasnim pogotkom Grivića, koji je u 10. minutu šutnuo sa skoro 30 metara, pri čemu je lobovao golmana domaćih. Na to se u ostatku susreta nadovezao Konrad, koji se dva puta upisao u strijelce.

Konrad je tako do sada postigao čak 23 gola u domaćem šampionatu.

Mornar slavio, prekrasan pogodak Vukotića obilježio noć na Topolici

Fudbaleri Mornara odmakli su iz opasne zone, i to nakon trijumfa nad Jezerom na Topolici - 1:0 (0:0).

Meč u Baru nije donio naročito zanimljivu igru. Šansi je pred oba gola bilo, ali nije to bilo dovoljno konkretno kako bi se neka od mreža zatresla.

I taman kada je oko 500 gledalaca pomislilo kako će do kraja uslijediti uspavanka, vidjeli su prekrasan potez za vođstvo domaćih. Nakon jednog odbitka iz šesnaesterca gostiju, 'rezervista' Balša Vukotić je briljantno šutnuo sa 30 metara i lobovao golmana gostiju Asanovića. Malo je reći eurogol. Pritom, Vukotić je u igru ušao samo koji minut ranije.

Iskra tone, na pragu su ispadanja

Iskri su ostale samo teoretske šanse za opstanak. To je epilog nakon što su Danilovgrađani večeras odigrali pred svojim navijačima neriješeno protiv Jedinstva - 1:1 (0:0).

Nije prvo poluvrijeme u Danilovgradu obilovalo uzbuđenjima, a najveću šansu imali su domaći, kada je Vukotić pokušao nakon kornera Boljevića.

Iskra je povela u 53. minutu, i to na kakav način… Šaletić je primio loptu na centru, potom se dao u solo prodor, a onda sa više od 30 metara snažno šutnuo, a lopta je završila u mreži. Bio je to pogodak kakav se rijetko gleda – ne samo na domaćim fudbalskim terenima. Mogla je Iskra ubrzo i do drugog gola, ali je Pavlićević pogodio prečku.

No, Bjelopoljci su do kraja poravnali, i to u 81. minutu. Očajnu reakciju odbrane domaćih iskoristio je Mrđa, koji je time postavio konačnih 1:1.

Rudar raspucan nakon velikog preokreta

Rudar je danas odigrao možda i najbolju partiju ovog proljeća, slaveći pod Golubinjom nad Petrovcem - 4:2 (2:1). Pritom, Petrovčani su poveli, a u prvom dijelu su pogodili dva puta stativu.

Gosti su poveli u osmom minutu. Nakon lijepe akcije, Perović je šutnuo iskosa u suprotni ugao i pogodio. Petrovac je u 28. minutu mogao do drugog gola – Perović je ovog puta asistirao, ali je Babić iz sjajne pozicije pogodio stativu.

Za seriju promašaja Petrovčani su kažnjeni u 39. minutu, kada je Bojović odlično šutnuo sa 16 metara – pravo u mrežu. Dva minuta kasnije, Rudar je opet imao sreće – Perović je pogodio stativu, a potom su Pljevljaci u sudijskoj nadoknadi preokrenuli. Bila je to sjajna akcija, na čijem je kraju Tumbas poslao loptu ka Janketiću, a on glavom lobovao suparničkog golmana.

U nastavku nije bilo tako zanimljivo, ali su Pljevljaci povećali prednost u 70. minutu. Lopta je došla do Bojovića, koji je pogodio iz gotovo identične situacije kao u prvom poluvremenu – sa ivice šesnaesterca. Nije tu bio kraj goleadi domaćih – u 80. minutu bilo je 4:1, Janketić je tada proigrao Tumbasa, a on poslao loptu u gol. Da gosti danas ipak stignu do drugog gola, pobrinuo se Mendi u 90. minutu.

Rudar – Petrovac 4:2 (2:1)

(0:1 – Perović 8’, 1:1 – Bojović 39’, 2:1 – Janketić 45+1’, 3:1 – Bojović 70’, 4:1 – Tumbas 80’, 4:2 - Mendi 90')

Budućnost – Arsenal 1:0 (1:0)

(1:0 - Terzić 32')

Iskra – Jedinstvo 1:1 (0:0)

(1:0 - Šaranović 32', 1:1 - Mrđa 83')

Mornar – Jezero 1:0 (0:0)

(1:0 - Vukotić 80')

Dečić – Sutjeska 0:3 (0:2)

(0:1 - Grivić 10', 0:2 - Konrad 20', 0:3 - Konrad 51')

Tabela: Budućnost 64, Sutjeska 61, Jedinstvo 47, Dečić 46, Arsenal 46, Petrovac 42, Mornar 38, Rudar 35, Jezero 34, Iskra 30.