Košarkaši Budućnost Volija upisali su novu pobjedu u ABA ligi. U duelu četvrtog kola, izabranici Petra Mijovića očekivano su u "Morači" trijumfovali protiv Cibone, rezultatom 93:85 (19:16, 24:25, 24:15, 26:29).

'Plavi' i dalje stopostotni: Tijesna pobjeda nad Cibonom, meč riješen u nastavku Foto: ABA

Nije to bila partija za pamćenje, ali što je najbitnije - upisana je i četvrta pobjeda, pa Podgoričani ostatak kola motre sa čelne pozicije na tabeli. CIbona se, pritom, podgoričkom publici predstavila u lijepom svjetlu, a da će teško izbjeći četvrti poraz postalo je jasno na kraju trećeg, odnosno početkom četvrtog kvartala.

Rajt i Ros predvodili su Budućnost Voli, sa po 16 postignutih poena, dok je dva manje dodao Makundu. Kod gostiju su Aranitović i Stajn ubacili po 16 poena.

Tokom prvog poluvremena, Podgoričani ni u jednom momentu nijesu mogli da se odlijepe. Iako su prvi kvartal završili uz tri poena viška (19:16), gosti su u drugom preokrenuli – 23:26. Pritom, Cibona je u tih 10 minuta pogodila pet trojki, ali ‘plavi’ su uspjeli brzo da vrate prednost. No, nije to bila nimalo komotna zaliha pri odlasku na odmor – 43:41.

Odlično su ‘plavi’ počeli u drugom poluvremenu i trojkom Mihailovića ubrzo su stekli najveći prednost do tada (49:41). U ostatku četvrtine, ‘plavi’ su bez problema održavali tu prednost, da bi na samom kraju, gotovo uz zvuk sirene, Ros pogodio trojku i Podgoričanima omogućio da u završni kvartal uđu uz dvocifren plus – 67:56.

Bilo je od tada sve mnogo lakše za Podgoričane, koji su mirno priveli meč kraju i ostali stopostotni i nakon četiri kola u regionalnoj ligi.

Uskoro opširnije.

Rezultati: Budućnost Voli – Cibona 93:85, Split – Borac Čačak 75:61.

Sjutra: Krka – Zadar (17:00).

Nedjelja: Igokea – Cedevita Olimpija (17:00), SC Derbi – Mornar (21:00).

Ponedjeljak: FMP – Crvena zvezda (18:00), Mega – Partizan (20:00).

Tabela: Budućnost Voli 4-0, Partizan 3-0, Crvena zvezda 3-0, SC Derbi 2-1, Igokea 2-1, Cedevita Olimpija 2-1, Borac Čačak 2-2, Mega 1-2, FMP 1-2, Zadar 1-2, Krka 1-2, Split 1-3, Mornar 0-3, Cibona 0-4.