Prvi poraz Podgoričanki u novoj sezoni Lige šampiona

'Plave' se vratile iz minusa od šest razlike, ali je Dankinjama pripao finiš

Rukometašice Budućnost Bemaxa doživjele su prvi poraz u ovosezonskoj ligi šampiona. Izabranice Bojane Popović danas su u Podgorici izgubile od danskog Esbjerga, u duelu u čijem su drugom poluvremenu bile blizu velikog preokreta. Na kraju je bilo 23:28 (11:16).

'Plave' se vratile iz minusa od šest razlike, ali je Dankinjama pripao finiš Foto: EHF

Uzevši u obzir da su igračice Esbjerga među glavnim favoritkinjama za osvajanje LŠ, može se reći kako su Podgoričanke pružile sjajan otpor, pri čemu su u drugom dijelu igre uspjele da se vrate iz minusa od šest golova. No, finiš je pripao Dankinjama, u čijim redovima igra niz zvijezda skandinavskog rukometa, među kojima i Nora Merk.

Uz dva gola Rejštad i jedan koji je postigla Jakobsen, gošće su do prve opipljivije prednosti stigle u 10. minutu (3:7). Dva minuta uoči kraja prvog dijela igre, Esbjerg je imao i šest golova viška, a pri odlasku na odmor bilo je 11:16.

Podgoričanke su odlično počele drugo poluvrijeme, pa su u 43. minutu uspjele da u potpunosti anuliraju zaostatak – 20:20. Do preokreta, međutim, nijesu mogle. Dankinje su brzo odgovorile i od 46. do 52. minuta, uz četiri uzastopna pogotka, stigle do komotne prednosti uoči finiša (21:25).

U redovima domaće ekipe, najbolja je bila Milena Raičević sa šest golova, dok je Ivana Godec postigla četiri. Sa druge strane, gledali smo dominaciju Heni Rajštad, koja je postigla 10 pogodaka.

Nakon dva kola, i Budućnost i Esbjerg imaju po pobjedu i poraz.