Žrijebom u Beču danas je odlučeno da će 'plave' igrati u grupi „A“ protiv Esbjerga, ĆSM Bukurešta, Bresta, Ferencvaroša, Krima, Borusije Dortmund i Sole.
Šesnaest ekipa će biti podijeljeno u dvije grupe, dok dva prva sastava idu direktno u četvrtifinale, a timovi od trećeg do šestog mjesta nastupiće u osmini.
Nova sezona Lige šampiona počinje u prvoj nedjelji septembra.
“Svi u klubu smo sa nestrpljenjem očekivali današnji žrijeb za sljedeću sezonu Lige sampiona, EHF se potrudio da grupe budu izjednačene, odnosno da su nijanse u pitanju. Nijansa koja grupu B čini malo kvalitetnijom je činjenica da su u njoj finalisti ovogodišnje Lige šampiona - ekipe Đera i Meca“, kazao je trener OTP Group Budućnosti Zoran Abramović.










