Peru do nokaut faze sa drugog mjesta, ležerno izdanje Brazilaca

Očekivanom pobjedom selekcije Perua nad Venecuelom (1:0) i ne naročito požrtvovanim izdanjem fudbalera Brazila protiv Ekvadora (1:1) okončano je takmičenje u grupi "B" na prvenstvu Južne Amerike. Peruanci su tako na kraju zauzeli drugu poziciju, dok Kolumbija u četvrtfinale ide kao trećeplasirana. Iako bez pobjede u četiri kola, u nokaut fazi nastupiće i Ekvador.

Peru do nokaut faze sa drugog mjesta, ležerno izdanje Brazilaca Foto: CONMEBOL

Peruanci su do pobjede došli pogotkom Andrea Karilja u 47. minutu. Nakon svega viđenog, može se reći kako su izabranici Rikarda Garehe bitno popravili utisak nakon ubjedljivog poraza od Brazila (4:0) u prvoj utakmici na šampionatu. Sada je pred igračima Perua, aktuelnim viceprvacima kontinenta, iščekivanje - njihov suparnik u četvrtfinalu biće trećeplasirani sastav iz druge grupe, a to bi mogli biti Čile, Paragvaj ili Urugvaj.

Već obezbijedivši prvo mjesto, Brazilci se i nijesu naročito trošili protiv ekipe Ekvadora. Doduše, selekciji koju sa klupe predvodi Tite, pripalo je prvo poluvrijeme - strijelac je bio Militao u 37. minutu. Poravnanje, koje je definitivno otklonilo sumnje o preostalom putniku u narednu fazu, timu Ekvadora donio je Anhel Mena u osmom minutu nastavka.

Parovi četvrtfinala biće poznati u utorak, rano ujutro. Preostale su završne utakmice u grupi "A", u kojima će se, sa početkom u dva ujutro, sastati Urugvaj - Paragvaj i Argentina - Bolivija.

Konačna tabela grupe "B": Brazil 10, Peru 7, Kolumbija 4, Ekvador 3, Venecuela 2.

Tabela grupe "A" uoči posljednjeg kola: Argentina 7 (3 utakmice), Paragvaj 6 (3), Čile 5 (4), Urugvaj 4 (3), Bolivija 0 (3).