Perić je kazao da su danas održane prve konsultacije svih odborničkih klubova u Skupštini glavnog grada.
„Prvo moram da se zahvalim kolegama na vrlo konstruktivnom predlogu i mogu da kažem da je utvrđen okvir za prvu narednu sjednicu Skupštine koja će biti u drugoj polovini jula. Materijali na koji sam naišao su samo Izvještaj o radu gradonačelnika i odluka o stavljanju van snage odluke o razmjeni zemljišta za kamenolom u Kučima. Od najavljenih 120 odluka koje trebalo bi da se i ratifikuju kroz akte izvještaja trenutno su u Skupštini samo ova dva“, naveo je Perić.
On je rekao da je upućen dopis gradonačelniku Saši Mujoviću da održe sastanak oko daljeg funkcionisanja Skupštine.
„Gradonačelnik je prihvatio poziv, a sastanak bi trebalo da se održi sjutra u 12 sati. Važno je naglasiti da su svi odbornički klubovi saglasni da ne razmatramo isključivo Izvještaj o radu gradonačelnika, već zajedno o zajedničkom paketu izvještaja o radu svih gradskih preduzeća i o onome što je nužno za funkcionisanje Glavnog grada“, zaključio je Perić.










