Unaj Emeri odbranio dva jedanaesterca i donio 'furiji' pehar

Penali odlučili pobjednika: Španija je osvajač Lige nacija, Hrvatskoj srebro

Reprezentacija  Španije pobjednik je ovosezonskog izdanja Lige nacija. U velikom finalu u Roterdamu, oni su savladali Hrvatsku, i to nakon izvođenja penala (5:4). Nakon 90 minuta, a potom i nakon produžetaka, golova nije bilo.

Penali odlučili pobjednika: Španija je osvajač Lige nacija, Hrvatskoj srebro Foto: AFP

Bio je to najslabiji meč završnog turnira u Roterdamu, tokom kojeg jedva da smo vidjeli nekoliko šansi na obje strane.

Španija je u uvodnim momentima imala inicijativu, a u 12. minutu je veliku priliku za vođstvo propustio Gavi.

Malo ko je u Roterdamu u tim momentima mogao da pretpostavi kako će slab fudbal uslijediti do kraja prvog poluvremena. ‘Furija’ je odjednom stala, a ‘vatreni’ su pokušavali da dođu do povoljnije prilike dugim loptama. Mimo jedne akcije u kojoj su učestvovali Kramarić i Brozović – sve ostalo gotovo da nije ni bilo vrijedno pomena.

Prvu šansu u nastavku vidjeli smo pred golom Španije. Juranović je u 50. minutu bio u odličnoj poziciji, ali je prilično loše šutnuo i lopta je otišla pored stative.

Ni u drugom dijelu, međutim, nijesmo pratili naročito zanimljiviju predstavu. Lopta je uglavnom bila na sredini terena uz rijetke poluprilike pred oba gola.

Međutim, Španija umalo u 84. minutu nije povela. Alba je poslao loptu do Fatija, koji je sa male razdaljine šutirao, ali je loptu gotovo sa gol linije odbio Perišić.

Uzbuđenja gotovo da nije bilo ni u prvom produžetku, izuzev jednog prodora Lovra Majera, koji je u 100. minutu zaustavljen nadomak peterca. Olmo je u 105. minutu oprobao šut sa dvadesetak metara – visoko iznad prečke.

‘Furija’ se razbudila u drugom produžetku, u kojem je Olmo u 107. minutu promašio još jednu veliku šansu, a onda smo neko vrijeme gledali pravu opsadu pred golom Hrvatske. No, izabranici Zlatka Dalića su se odbranili i uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca.

Za Hrvatsku su pogađali Vlašić, Brozović, Modrić, Perišić, a za Španiju Hoselu, Rodri, Merino i Asensio.

Unaj Simon odbranio je penal Lovru Majeru, dok je Laport u petoj seriji pogodio prečku. Onda je Unaj Simon odbranio Petkovićev šut, a Dani Karvahal je u šestoj seriji pogodio mrežu i riješio pitanje pobjednika.