Liga konferencija

Partizan slavio na Kipru

Pobjeda Partizana u prvom kolu Lige konferencija - ,,crno-bijeli“ su na Kipru bili bolji od Anartozisa - 2:0.

Partizan slavio na Kipru Foto: Foto: FK Partizan

Beogradski tim je bio konretniji, a to je materijalizovao u 42. minutu kada je Menig, pojačanje iz Tventea, zatresao mrežu protivnika.

Kontrolisali su momci Aleksandra Stanojevića stvari na terenu, a utakmicu su prelomili u 68. minutu nakon što je Rikardo novim golom potvrdio top formu otkad se vratio u Humsku.

Značajan doprinos trijumfu Partizana dali su i dva crnogorska reprezentativca - Igor Vujačić i Aleksandar Šćekić počeli su i završili duel na Neo GSP stadionu u Nikoziji.

Nebojša Kosović je odigrao svih 90 minuta za Kairat koji je na svom terenu remizirao sa kiparskom Omonijom - 0:0.

Još jedan standardni član crnogorske reprezentacije imao je ulogu na premijeri novog evropskog takmičenja - Marko Vešović je na poluvremenu ušao za Karabag koji je meč sa Bazelom završio bez golova.

Nekadašnji član našeg najboljeg državnog tima Staniša Mandić igrao je do 69. minuta za Muru koja je kod kuće izgubila od Vitesea - 2:0.

Roma je gubila od CSKA iz Sofije, ali je potom deklasirala bugarskog rivala - meč na Olimpiku završen je 5:1. Dva gola postigao je Pelegrini, a u strijelce su se upisali još El Šaravi, Manćini i Ejbreham.

Utakmica Rena i Totenhema završena je 2:2, a trijumf je upisao Kopenhagen koji je u Bratislavi bio bolji od Slovana - 3:1.

Rezultati: Kairat - Omonija 0:0, Flora - Gent 0:1, Helsinki - LASK 0:2, Linkoln Red - PAOK 0:2, Mura - Vitese 0:2, Karabag - Bazel 0:0, Ren - Totenhem 2:2, Slavija Prag - Union Berlin 3:1, Slovan - Kopenhagen 1:3, Anartozis - Partizan 0:2, Roma - CSKA 5:1, Bodo/Glimt - Zorja 3:1, Jablonec - Kluž 1:0, Randers - AZ Alkmar 2:2.