Partizan nije iskoristio prvu meč loptu: Real preokrenuo i slavio u Beogradu

Košarkaši Partizana nijesu iskoristili prvu meč loptu za plasman na fajnl-for Eurolige. U trećem duelu četvrtfinala, u sjajnom ambijentu u Areni, Beograđani su tijesno poraženi od Reala, rezultatom 80:82 (32:19, 16:26, 15:21, 17:16). Tako je ekipa iz Madrida zaostatak u seriji smanjila na 2-1.

Partizan nije iskoristio prvu meč loptu: Real preokrenuo i slavio u Beogradu Foto: EL

Sjajan i uzbudljiv susret pratilo je večeras gotovo 20.100 navijača u Areni, a nakon žestokih incidenata na prethodnoj utakmici, ova je protekla bez takvih scena na samom parketu. Nakon furioznog starta Beograđana, pa velikog preokreta gostiju, duel je riješen u posljednjim sekundama.

Nijesu ‘crno-bijeli’ na bolji način mogli otvoriti večerašnji meč – predvođeni Smailagićem, nakon nepuna tri minuta igre vodili su 12:0. Real je potom izašao iz grča i uskoro prišao na četiri poena zaostatka (13:9) ali nije to potrajalo. Beograđani su napravili novu sjajnu seriju i prvu četvrtinu završili uz rezultat 32:19. Do tada je već dvocifren učinak u redovima domaćih imao Madar (10).

Na utakmici Partizan - Real postavljen je novi rekord Eurolige
1
Na utakmici Partizan - Real postavljen je novi rekord…
02.05.2023 21:18

Monako na korak od fajnl-fora: Makabi u finišu bez snage za preokret
0
Monako na korak od fajnl-fora: Makabi u finišu bez snage…
02.05.2023 22:12

U drugom kvartalu smo vidjeli buđenje Madriđana, pri čemu se naročito razigrao Edi Tavares. Upravo je on i vratio Real u igru, pa je minut i po prije odlaska na odmor, nakon pogotka Džanana Muse, bilo 46:45. Do kraja je Egzum pogodio, pa je Partizan drugi dio meča dočekao uz tri poena viška (48:45).

Gosti su do prvog vođstva stigli sredinom trećeg perioda igre (53:54), Tavares, Musa i Hezonja potom su novim pogocima svoju ekipu odveli na plus pet (61:66) i bilo je jasno da slijedi jako uzbudljiv finiš.

Nedugo pošto je završna četvrtina počela, izabranici Željka Obradovića su poravnali pogotkom Egzuma – 68:68. No, Real je od tada opet bio plusu i tako je bilo sve do tri minuta prije kraja. A onda je Smailagić bio precizan sa slobodnih bacanja, pa je Naneli pogodio trojku - za veliki preokret i delirijum u Areni (77:75). Uzvratili su Madriđani preko Tavaresa (77:77).

Oba suparnika potom su imala nekoliko neiskorišćenih napada, da bi Vilijams Gos nakon toga postigao trojku i Realu na 24 sekunde do kraja donio tri poena viška (77:80). Promašio je potom Naneli šut za tri poena, da bi Hezonja pogodio oba slobodna bacanja (77:82). Ipak, uslijedila je trojka Ledeja, ali to je bilo sve - Partizan je na kraju pretrpio poraz.

Kada je riječ o pojedinačnom učinku, kod Partizana su najviše poena upisali Ledej i Smailagić - po 15. Na drugoj strani je briljirao Tavares (26), a pratio ga je Vilijams Gos (22).

Novu priliku za plasman na fajnl-for 'crno-bijeli' imaće preksjutra veče, takođe pred svojim navijačima.

Makabi – Monako 78:83

(rezultat u seriji: 1-2)

Partizan – Real 80:82

(rezultat u seriji: 2-1)