Paraolimpijac Spaić u Japanu nije obezbijedio plasman za igre u Parizu

Novu priliku da se domogne haj performans imaće na mitinzima u Notvilu i Kruševcu

Paraolimpijac Spaić u Japanu nije obezbijedio plasman za igre u Parizu Foto: Paraolimpijski komitet Crne Gore

Crnogorski paraolimpijac Miloš Spaić kao osmoplasirani je završio takmičenje u bacanju kugle na Svjetskom paraatletskom prvenstvu u japanskom gradu Kobeu.

Spaić se takmičio u kategoriji F11 (osobe bez vida). On u Kobeu nije uspio da ispuni haj performans /high performance - 11,66/, koji bi mu omogućio nastup na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Spajićev lični rekord, koji je bacio 1. maja u Baru, iznosi 11,39 metara.

Novu priliku da se domogne haj performans imaće na sankcionisanim mitinzima u Notvilu i Kruševcu.

U kategoriji takmičilo se 12 bacača, od kojih je njih osam izborilo veliko finale.

Zlatnu medalju osvojio je Amirhosein Alipur Darbis iz Irana sa rezultatom 14 metara i 61 centimetara.

U finalu se takmičio i Miljenko Vučić iz Hrvatske i hicem od 12,88 metara završio na petom mjestu.