Nova sezona u evropskim rukometnim takmičenjima je počela, a kao i uvijek, na samom startu bilo je i neobičnih rezultata.

Pao prvi ovosezonski rekord: Dvije utakmice izgubile uz 67 pogodaka razlike, za poluvrijeme primile 31 gol Foto: HK Byala

Ovog puta, u pitanju je EHF Evropski kup, odnosno bugarski ženski rukometni klub Bjala, koji je dvije utakmice protiv španskog Elćea izgubio uz ukupnu razliku od čak 67 golova (97:30).

Obje utakmice odigrane su u Španiji, pri čemu je naročito ubjedljiva bila pobjeda Elćea u prvom susretu - 54:13. Španska ekipa pritom je u prvom poluvremenu, za 30 minuta igre, postigla čak 31 pogodak.

U drugom duelu je Elće očito riješio da makar malo poštedi suparnice sa sjevera Bugarske, pa je bilo 'samo' 43:17.

Inače, ekipa Bjale nije baš na amaterskom nivou, jer, prošle godine su u istom takmičenju pružile mnogo žešći otpor grčkom sastavu Anagenisi (26:32, 21:21). Ove godine, međutim, na žrijebu nijesu imale toliko sreće.