Vulverhempton šokirao Enfild, Šarkić branio svih 90 minuta

Remi Liverpula protiv Vulverhemptona na Enfildu, težak poraz fudbalera Notingem Foresta, ali i eliminacija Nukasla, obilježili su drugi dan trećeg kola FA kupa. Očekivano - dalje su prošli Totehnem, Vest Hem, Fulam, Brajton i Lester, dok je Sautempton nakon preokreta u gostima eliminisao Kristal palas.

Vulverhempton šokirao Enfild, Šarkić branio svih 90 minuta Foto: Guardian

Ekipa Vulverhemptona, za koju je večeras branio naš Matija Šarkić, iznenadila je Liverpul na Enfildu. Meč je završen rezultatom 2:2, tako da slijedi nova utakmica - koju će Vulvsi odigrati pred svojim navijačima.

Dok naš golman nije mogao ništa kod golova Nunjesa i Salaha, ali jeste prilikom drugih pokušaja 'redsa', čuvar mreže Liverpula Alison večeras je poklonio dva gola gostima. Za Vulverhempton su pogađali Gedeš i Hvang Hi-Čan.

Ispao i Njukasl: Eliminisao ih je trećeligaš

Fudbaleri Njukasla eliminisani su iz FA kupa, pošto su večeras poraženi na gostovanju Šefild venzdeju - 2:1 (0:0).

Član Lige 1, trećeg takmičarskog ranga, srušio je 'svrake' zahvaljujući sjajnom izdanju nekadašnjeg prvotimca Glazgov Rendžersa Džošu Vindasu, koji je dva puta pogađao protivničku mrežu - prvo u 52, pa u 66. minutu. Na vrijeme su gosti smanjili zaostatak, i to u 69. minutu pogotkom Bruna Gimaraeša, ali nijesu mogli do remija.

Uzbudljivo i neizvjesno bilo je u Brentfordu, gdje je na kraju do pobjede stigao Vest Hem, slaveći nad istoimenim domaćinom 0:1 (0:0). Meč je riješen u 79. minutu, kada je Deklan Rajs asistirao, a Said Benrama postigao gol.

Debakl Notingem Foresta na gostovanju drugoligašu, Brajton ubjedljiv, prošao i Fulam

Notingem Forest deklasiran je na gostovanju Blekpulu, članu Čempionšipa, rezultatom 4:1 (4:0).

Domaći su do pobjede stigli golovima Ekpitete, Povede, Hamiltona i Džerija Jejtsa, dok je za 'šumare' u drugom minutu sudijske nadoknade pogodio Rajan Jejts.

Fulam nije dozvolio iznenađenje u Halu (0:2), dok je Brajton bio raspucan na gostovanju Midlzbrou - 1:5 (1:2).

Palas ispao nakon preokreta, Kejn odveo 'spurse' dalje

Totenhem je rutinski trijumfovao pred svojim navijačima protiv trećeligaškog sastava Portsmuta (1:0), a jedini pogodak postigao je Hari Kejn u 50. minutu.

Istim rezultatom slavio je i Lester na gostovanju Džilingemu – asistenciju je upisao Vardi, a gol je dao Ihenaćo.

Junajted ide dalje: Rašford upisao gol i asistenciju, Kodi po jednom pogodio i tuđu i sopstvenu mrežu
0
Junajted ide dalje: Rašford upisao gol i asistenciju, Kodi…
06.01.2023 22:59

Najuzbudlivije je tokom ranog popodnevnog programa bilo u Londonu, na utakmici Kristal palas – Sautempton (1:2). Domaći su poveli golom Eduarda u 14. minutu, ali je Sautempton do kraja stigao do preokreta, zahvaljujući pogocima Varda Prouza i Armstronga.

Rezultati: Mančester junajted – Everton 2:1, Kristal palas – Sautempton 1:2, Džilingem – Lester 0:1, Preston – Hadersfild 3:1, Reding – Votford 1:0, Totenhem – Portsmut 1:0, Bornmut – Barnli 2:4, Blekpul – Notingem forest 4:1, Boram vud – Akrington 1:1, Česterfild – VBA 3:3, Flitvud – KPR 2:1, Hal – Fulam 0:2, Ipsvič – Roteram 4:1, Midlzbro – Brajton 1:5, Milvol – Šefild junajted 0:2, Šruzberi – Sanderlend 1:2, Brentford – Vest Hem 0:1, Koventri – Reksam 3:4, Grimzbi – Barton 1:0, Luton - Vigan 1:1, Šefild venzdej – Njukasl 2:1, Liverpul – Vulverhempton 2:2.

Sjutra: Bristol siti – Svonsi, Derbi – Barnsli, Kardif – Lids,Hartlpul – Stouk, Norič – Blekburn, Stokport – Volsol, Aston Vila – Stivenedž, Mančester siti – Čelsi.

Ponedjeljak: Oksford – Arsenal.

Odloženo: Forest grin – Birmingem.