Osam od osam košarkaša CRNE GORE!

Izvor

Dašić i drugovi u osmom kolu bili su bolji od Estonije 76:67, u još jednom sjajnom ambijentu ''Morače''.

Izabranici selektora Luke Pavićevića poveli su na startu 10:0, a u osmom minutu razlika je iznosila 14 poena (22:8), nakon poena Sekulića. Crna Gora nakon prve četvrtine vodila je 24:15, a na kraju prvog poluvremena prednost je iznosila deset poena – 37:27.

Nakon što je Dašić na početku drugog poluvremena, pogodio za 12 poena prednosti (39:27), Estonija je zaigrala bolje, pa je u 25. minutu smanjila zaostatak na šest poena (44:38). Naša selekcija u posljednjih deset minuta ušla je sa sedam poena prednosti (56:49), a gosti su držali priključak do 36. minuta, kada su posljednji put prišli na šest poena – 64:58.

Nakon toga, Sead i Suad Šehović postigli su poene, uvećali prednost na ''plus deset'' (68:58) u 37. minutu, pa je pitanje pobjednika bilo rješeno.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Vladimir Dašić sa 14 poena, dok su sa po deset meč završili Bojan Dubljević, Suad i Sead Šehović. U estonskoj selekciji najbolji je bio Gregor Arbet sa 12 koševa. Naša reprezentacija u petak putuje u Rejkjavik, đe će u subotu protiv Islanda igrati u okviru devetog kola kvalifikacija.

CRNA GORA – Estonija 76:67 (24:15, 13:12, 19:22, 20:18)

Strijelci:

Crna Gora: Suad Šehović 10, Popović 4, Sead Šehović 10, Sekulić 5, Ročesti 6, Bjelica 9, Dubljević 10, Dašić 14, Ivanović 8,

Estonija: Arbet 12, Kangur 11, Halik 11.