Opština Bar i ove godine organizovala besplatno ljetovanje za mališane iz Šavnika

Djeca iz Šavnika i ove su godine besplatno ljetovala u Baru.

Opština Bar i ove godine organizovala besplatno ljetovanje za mališane iz Šavnika Foto: OB
Portal AnalitikaIzvor

Iz Opštine Bar, koja godinama organizuje taj program, saopšteno je kako je posrijedi primjer društveno odgovorne prakse koja potvrđuje kontinuitet brige o najmlađima, posvećenost gradanima i ujedno promoviše humanost, zajedništvo i međuopštinsku saradnju.

Na inicijavitu kolega iz Šavnika, Opština Bar je organizovala četvorodnevni boravak za 45 šavničkih učenika i četiri nastavnika, instruktora plivanja koji su smješteni u Domu Crvenog krsta u Sutomoru.  Njih su posjetili predsjednik Opštine Šavnik Jugoslav Jakić i potpredsjednica Opštine Bar Tanja Spičanović.

 “Ova lijepa tradicija potvrđuje da društvena odgovornost i briga o djeci nijesu samo dio strateških dokumenata, već vrijednosti koje kroz konkretna djela potvrđujemo. Djeca koja borave u našem gradu ne nose sa sobom samo uspomene na radost ljeta, mora, druženja i novih iskustava, već i osjećaj da postoje zajednice koje misle na njih, pružaju im podršku i stvaraju jednakost prilika za bezbrižno odrastanje”, istakla je Spičanović.

Jakić je kazao kako će opština na čijem je čelu uvijek biti uz djecu.

“Danas sam došao da obiđem naše mališane koji uživaju na zasluženom ljetovanju. Najveće bogatstvo svake opštine su njena djeca, a njihov osmijeh je najbolja potvrda da ovakve inicijative imaju smisla. Opština Šavnik će i ubuduće biti uz svoju djecu, jer ulaganje u njih znači ulaganje u budućnost našeg grada. Ovom prilikom se zahvaljujem i Opštini Bar što godinama obezbjeđuje djeci iz Šavnika nezaboravno ljetovanje”, poručio je predsjednik Opštine Šavnik, Jugoslav Jakić.

Portal Analitika