• Fudbal /
  • Oproštaj Viljareala i Lacija: 'Viola' ubjedljiva, Bazel preživio dramu u Slovačkoj, Vest Hem, Leh i Nica potvrdili prolaz

Večeras smo saznali ko će biti učesnici četvrtfinala Lige konferencija, a među njima neće biti ekipa Lacija i Viljareala.

Oproštaj Viljareala i Lacija: 'Viola' ubjedljiva, Bazel preživio dramu u Slovačkoj, Vest Hem, Leh i Nica potvrdili prolaz Foto: ANSA

Lacio je ispao, pošto je i u drugom duelu protiv AZ Alkmara u Holandiji poražen identičnim rezultatom kao i na Olimpiku - 2:1.

Rimljani su poveli preko Andersona u 21. minutu, ali je pet minuta kasnije poravnao Karlson. Da će AZ u četvrtfinale, bilo je jasno u 63. minutu, kada je Pavlidis postavio konačan rezultat.

Četiri gola Fiorentine, Anderleht slavio u Španiji

Fiorentina je pružila sjajno izdanje u Turskoj, gdje je trijumfovala nad Sivasporom, rezultatom 1:4 (1:1).

Domaći su poveli preko Jesiljurta, a 'viola' je preokrenula uz pogotke Kabrala, Milenkovića i Kastrovilija, te uz autogol Gutasa.

Viljareal je ispao, i to pred svojim navijačima. 'Žuta podmornica' minimalno je poražena od Anderlehta, a gol za četvrtfinale postigao je Slimani u 73. minutu.

Bazel preživio u 93. minutu, pa prošao dalje nakon penala

Bazel je nakon penala u Bratislavi izborio četvrtfinale, a u regularnom dijelu bilo je 2:2. Pritom, Švajcarci su produžetke izborili u trećem minutu sudijske nadoknade golom Amdunija.

Slovan je već nakon 17 minuta vodio 2:0, pogocima Abubakarija i Kucke, no Švajcarci su odgovorili u drugom poluvremenu, kada su se u strijelce upisali Kalafjori i, kako je već rečeno, Amduni.

Nica je slavila još jednu pobjedu nad Šerifom (3:1), dok je Vest Hem razbio AEK iz Larnake - 4:0.

Poljski Leh je bio ubjedljiv na gostovanju Đurgardenu - 0:3, pri čemu je slavio i u prvom duelu (2:0).

Rezultati: AZ Alkmar - Lacio 2:1 (prvi meč: 2:1), Slovan - Bazel 1:4 (penali) - 2:2 (prvi meč: 2:2), Đurgarden - Leh 0:3 (prvi meč: 0:2), Sivaspor - Fiorentina 1:4 (prvi meč: 0:1), Viljareal - Anderleht 0:1 (prvi meč: 1:1), Vest Hem - AEK Larnaka 4:0 (prvi meč: 2:0), Nica - Šerif 3:1 (prvi meč: 1:0), Istanbul - Gent 1:4 (prvi meč: 1:1).