U ključnim momentima promašeno više zicera

Rukometašice Budućnost Bemaksa oprostile su se danas od Lige šampiona, pošto su u revanš susretu osmine finala poražene u Budimpešti od FTC-a, rezultatom 27:22 (14:13).

Oproštaj 'plavih' od LŠ: U Budimpešti odigrale bolje nego u "Morači", ali na kraju je bilo minus pet Foto: Ilustracija

Uprkos rezultatu, utisak je kako su igračice Bojane Popović danas odigrale bolje nego u prvom duelu u "Morači" (24:28), što se naročito odnosi na prvo poluvrijeme.

No, imaju 'plave' za čim da žale - u prvom dijelu su komotno mogle do prednosti, a u finišu utakmice do poravnanja. No, nije se to dogodilo, najprije zbog promašenih zicera, a onda i zbog nekoliko grešaka.

U redovima naših prvakinja odlična je bila Ivona Pavićević, koja je postigla osam golova. Milena Raičević upisala je sedam pogodaka, Ivana Godeč šest, a Matea Pletikosić pet. Armel Atingre je opet imala odličan učinak - 13 odbrana.

Odlično su Podgoričanke ušle u današnji meč, pa je nakon uvodnih 10 minuta bilo 5:5. Pritom, izabranice Bojane Popović mogle su u tim trenucima imati i prednost, no promašile su dva zicera.

Igračice FTC-a su preko Maleštajn i Kišfaludi uskoro stigle do dva gola viška (7:5), ali onda smo vidjeli fantastičan odgovor ‘plavih’ – a preciznije Ivone Pavićević, koja je sa dva gola u 15. minutu donijela novo poravnanje svojoj ekipi (7:7).

Odlično su se držale Podgoričanke u ostatku poluvremena, pola minuta prije kraja su golom Pletikosić opet izjednačile (13:13), no u posljednjoj sekundi su primile gol – Klujber je izvela deveterac, a lopta se od bloka naše ekipe odbila u mrežu.

Nije loše naša ekipa krenula ni u nastavku, ali nakon nekoliko grešaka, mađarski je sastav u 42. minutu preko Štol prvi put stigao do razlike od plus tri (20:17). U jednom momentu, rukometašice FTC-a stizale su i do plus četiri, no nijesu im 'plave' dopustile da se odlijepe.

Mogla je Budućnost Bemaks u finišu i do izjednačenja, ali umjesto toga - domaće su opet izašle na četiri gola viška (26:22) i tako osigurale mirnu završnicu.

Kako god, Podgoričanke su ove sezone odigrale sasvim zadovoljavajuću sezonu u elitnom takmičenju, a sljedeće se očekuje bolja - makar tako zvuče najave koje se odnose na pojačanja.