Oni su ocijenili neosnovanim, tendencioznim i proizvoljnim navode analitičara vazdušnog saobraćaja Alena Šćurića da je to što je MA tužio To Montenegro zbog loga, rezultat političkog uticaja pod kojim radi Privredni sud.
Postupak stečaja je, podsjećaju u sudu, uređen Zakonom o stečaju, a njegov cilj je ostvarivanje najveće moguće vrijednosti imovine stečajnog dužnika i najvećeg mogućeg stepena namirenja potraživanja povjerilaca.
“Potraživanja povjerilaca MA su 169,3 miliona eura, a taj iznos je podložan promjenama. Stečajni upravnik je samostalan u odlučivanju da li će i koju tužbu podnijeti u ime stečajnog dužnika. Svaka radnja koju preuzme u cilju zaštite stečajne mase i interesa povjerilaca apsolutno je cjelishodna i opravdana. Sa pravnog aspekta, da li je takav zahtjev osnovan ili ne, Privredni sud će u postupku koji je započet po predmetnoj tužbi dati svoj sud i ocjenu”, istakli su u Privrednom sudu.
Ukazali su da svi učesnici u stečajnom postupku koji imaju pravni interes mogu da podnesu prigovor na postupanje stečajnog upravnika.
“Ukoliko takav prigovor bude podnijet, sud će donijeti odluku u skladu sa zakonom”, poručili su iz Privrednog suda.
Kako je Pobjeda ranije objavila, stečajni upravnik MA Saša Zejak tužio je To Montenegro jer je neovlašćenim predstavljanjem i stavljanjem u promet loga, koji je sličan čuvenom orlu, povrijedio registrovani žig kompanije. Tužbom se traži da se To Montenegru zabrani korišćenje loga.
Predstavnik bivših radnika MA Miljan Perović Pobjedi je kazao da je Zejak ispunio njihova očekivanja zaštite stečajne mase kompanije i nematerijalne vrijednosti - grba, loga i imena MA.
“Svjedok sam da je upravnik ponudio To Montenegru iznajmljivanje ,,fokera 100“, upotrebu potrošnih materijala i alata za održavanje aviona. Radnicima se duguje sedam plata i doprinosi od 2017. godine, dok nam Vlada nije ponudila socijalni program. Stoga stečajni upravnik ima podršku bivših radnika, u nadi da ćemo naplatiti makar dio potraživanja”, zaključio je Perović.