Omladinska fudbalska reprezentacija porazom je okončala nastup u elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. U posljednjem meču turnira u Norveškoj, izabranici Gorana Perišića su, nakon nevjerovatnog preokreta, poraženi od Bosne i Hercegovine, rezultatom 2:3 (2:0).

Omladinci vodili 2:0 pa izgubili: Poraz za kraj, Crna Gora završava nastup na trećem mjestu Foto: UGC

Time je naša U19 selekcija nastup u Norveškoj završila na trećem mjestu.

Crna Gora je večeras odigrala najbolje poluvrijeme na turniru u Šijenu, što je krunisano sa dva pogotka, pri čemu je u obje situacije asistent bio Vasilije Adžić.

Najprije je u 10. minutu mrežu suparnika pogodio Perović, a u 45. je našu prednost udvostručio Mrvaljević.

Ugašene nade omladinaca: Norveška savladala Izrael i osigurala plasman na Euro
0
Ugašene nade omladinaca: Norveška savladala Izrael…
26.03.2024 16:52

No, u nastavku nijesmo nastavili u istom ritmu, bosansko-hercegovački igrači su stezali obruč oko našeg gola i to im se isplatilo. Prvo je u 52. minutu smanjio Zahirović, da bi u 70. poravnao Muharemović.

I nije to bilo sve - izabranici Gorana Perišića su potpuno pali i BiH je u 80. minutu preokrenula, i to drugim pogotkom Zahirovića. Bio je to, kako se ispostavilo, i konačan rezultat.