Olimpijakos izbacio Arsenal

Olimpijakos šokirao Arsenal usred Londona

Olimpijakos izbacio Arsenal Foto: Foto: Getty Images
b92Izvor

Posljednjeg putnika među najboljih šesnaest ekipa drugog po rangu evropskog fudbalskog takmičenja dobili smo nakon što su Pirejci izbacili "tobdžije" posle produžetka.

Gosti iz Grčke posle devedeset minuta vodili su sa 1:0, a kako su kod kuće izgubili, ušlo se u dodatnih trideset minuta.

Pitanje pobjednika moglo je da se riješi u 109. minutu, ali je Masurasov udarac zaustavila prečka. To je kaznio Pjer-Emerik Obamejang u 113. minutu, kada je iskoristio haos u kaznenom prostoru gostiju i izjednačio.

Svi su mislili da je kraj i da će se Arsenal provući do osmine finala, ali je uslijedio novi "hladan tuš" za navijače u Londonu. El Arabi je iskorisitio to što je zaspala dobrana domaćina i u 119. minutu donio novu prednost svojoj ekipi.

Do kraja meča, u sudjiskoj nadoknadi, Obamejang je imao stopostotnu šansu, ali je uspio da je ne iskoristi, pa je dalje prošao Olimpijakos.