Smatram da je najgore sada iza nas - rekao je Šojble u intervjuu za njemački dnevnik "Bild",a prenosi agencija AFP.
Vlada u Atini zna da ne smije da optereti druge zemlje članice eurozone. Iz tog razloga ona nastavlja sa reformama - rekao je Šojble.
On je takođe izrazio optimizam povodom tempa sprovođenja reformi u susjednim članicama eurozone poput Francuske, navodeći da je Pariz "svjestan toga da svaka zemlja mora stalno da sprovodi reforme kako bi zadržala konkurentnost".
Šojble je nešto optimističniji u pogledu budućnosti eurozone, za razliku od njemačke kancelarke Angele Merkel, koja je poslije svečanosti na kojoj je Evropskoj uniji dodijeljena Nobelova nagrada za mir, rekla da još ne može u "potpunosti" potvrditi da je kriza prošla, opisujući sebe kao "opreznog optimistu".
Nasuprot tome, francuski predsjednik Fransoa Oland je u više navrata ponovio da je prošla kriza eurozone, koja je u pojedinim trenucima pretila da ugrozi samo postojanje 17-članog bloka.
Govoreći o njemačkoj ekonomiji, Šojble je rekao da računa na "pristojan" rast u narednoj godini, podstaknut trgovinom sa Sjedinjenim Američkim Državama i Azijom.
- Situacija je bolja od očekivane zbog snažnije trgovine sa SAD i Azijom, usljed čega će njemačka privreda u 2013. ojačati pristojnim tempom rasta - rekao je Šojble.