OI: Težak poraz Francuske, Španiji samo bod protiv Egipta

Težak poraz Francuske od Meksika i remi Španije protiv Egipta obilježili su uvodne borbe fudbalera na Olimpijskim igrama u Tokiju. Jutros su odigrana četiri meča, a u ranim popodnevnim satima slijedi još toliko duela.

OI: Težak poraz Francuske, Španiji samo bod protiv Egipta Foto: Twitter / Mexican NT

Meksiko je u uvodnoj rundi grupe "A" deklasirao Francusku - 4:1. Svi golovi viđeni su u nastavku utakmice. Prednost Meksikancima donio je Vega u 47. minutu, aubrzo je na 2:0 povećao Kordoba. Žinjak je u 69. minutu iz jedanaesterca smanjio zaostatak 'pjetlova', ali to je bilo sve sa njihove strane. Do kraja, Antunja i Agire su se pobrinuli da trijumf Meksikanaca bude ubjedljiv.

Španci su na otvaranju odigrali bez golova protiv Egipta, što je još jedno iznenađenje na samom startu takmičenja. Iako su u ofanzivi imali Olma, Ojrazabala i Asensija, olimpijci 'furije' nijesu mogli do gola.

Novi Zeland počeo je trijumfom protiv Južne Koreje. Zahvaljujući pogotku Kesija, Obala Slonovače slavila je nad Saudijskom Arabijom (2:1).

Derbi dana tek slijedi, i to u grupi "D", gdje će se sa početkom u 13:30 časova sastati Brazil - Njemačka.