OI: Perunović 77. u maratonu

Izvor

Ona je 42 kilometra i 195 metara dugu trku završila za dva sata, 39 minuta i sedam stotinki i postavila novi crnogorski rekorder. To je za oko dva minuta bolji rezultat od dosadašnjeg rekorda (2:41,02). Perunović je rezultatom iz Londona ispunila normu za Svjetsko prvenstvo u Moskvi naredne godine.

Zlatnu medalju osvojila je Etiopljanka Tiki Gelana, koja je maratonsku trku završila za dva sata, 13 minuta i sedam sekundi i postavila novi olimpijski rekord. Srebrna medalja pripala je Kenijki Priskah Jepto u vremenu dva sata, 23 minuta i 12 sekundi. Bronzanu je osvojila Ruskinja Tatjana Arkipova Petrova (2:23,29).

Hrvativa Kristina Stublić osvojila je 52, Ana Subotić je bila 71,Slovenka Žana Jereb je osvojila 88, a predstavnica Bosne i Hercegovine Lusi Kimani 103. mjesto. Trku je počelo 118. maratonki. Odustalo ih je devet, među kojima i srpska maratonka Olivera Jevtić. (Mina)