Portal Analitika
  • Politika
  • Društvo
  • Abiznis
  • Sport
  • Kolaž
  • Region / Svijet
  • Kultura
  • Kolumne
  • Nauka / Tehnologija
  • Savremena karijatida
  • Ostalo
Ostalo

U Parizu ćemo pratiti samo jednu crnogorsku reprezentaciju

OI: Ovo su sastavi svih grupa u kolektivnim sportovima

Nakon košarkaških kvalifikacija, poznat je spisak svih država koje će učestvovati na Olimpijskim igrama u kolektivnim sportovima.

OI: Ovo su sastavi svih grupa u kolektivnim sportovima Foto: UGC
Portal AnalitikaIzvor

Iako je bila u ‘užoj konkurenciji’ u tri sporta, reprezentacija Crne Gore u Parizu će učestvovati jedino u vaterpolu.

U nastavku slijedi spisak reprezentacija u popularnijim kolektivnim sportovima po grupama.

Vaterpolo (M)

Grupa “A”: CRNA GORA, Hrvatska, Italija, Rumunija, Grčka, SAD.

Grupa “B”: Francuska, Srbija, Mađarska, Australija, Španija, Japan.

Crnu Goru će na OI predstavljati 18 sportista
0
Crnu Goru će na OI predstavljati 18 sportista
06.07.2024 23:34

Vaterpolo (Ž)

Grupa “A”: Kanada, Mađarska, Holandija, Australija, Kina.

Grupa “B”: Francuska, Grčka, Italija, SAD, Španija.

Fudbal (M)

Grupa “A”: Francuska, SAD, Novi Zeland, Gvineja.

Grupa “B”: Argentina, Ukrajina, Maroko, Irak.

Grupa “C”: Španija, Egipat, Uzbekistan, Dominikanska Republika.

Grupa “D”: Japan, Paragvaj, Izrael, Mali.

Fudbal (Ž)

Grupa “A”: Francuska, Kanada, Kolumbija, Novi Zeland.

Grupa “B”: SAD, Australija, Njemačka, Zambija.

Grupa “C”: Španija, Brazil, Japan, Nigerija.

Rukomet (M)

Grupa “A”: Španija, Hrvatska, Slovenija, Njemačka, Švedska, Japan.

Grupa “B”: Francuska, Danska, Norveška, Mađarska, Egipat, Argentina.

Rukomet (Ž)

Grupa “A”: Norveška, Njemačka, Slovenija, Švedska, Danska, Južna Koreja.

Grupa “B”: Mađarska, Holandija, Španija, Francuska, Brazil, Angola. 

Košarka (M)

Grupa “A”: Australija, Grčka, Kanada, Španija.

Grupa “B”: Francuska, Njemačka, Japan, Brazil.

Grupa “C”: SAD, Srbija, Portoriko, Južni Sudan.

Košarka (Ž)

Grupa “A”: Španija, Srbija, Kina, Portoriko.

Grupa “B”: Francuska, Kanada, Nigerija, Australija.

Grupa “C”: SAD, Njemačka, Belgija, Japan.

Odbojka (M)

Grupa “A”: Francuska, Srbija, Slovenija, Kanada.

Grupa “B”: Italija, Poljska, Brazil, Egipat.

Grupa “C”: Japan, SAD, Njemačka, Argentina.

Odbojka (Ž)

Grupa “A”: Francuska, SAD, Kina, Srbija.

Grupa “B”: Brazil, Poljska, Japan, Kenija.

Grupa “C”: Italija, Turska, Holandija, Dominikanska Republika. 

Portal Analitika