Budućnost Voli nastavila nastup u Eurokupu

Košarkaši Budućnost Volija večeras su u "Morači", u 15. kolu Eurokupa, bili bolji od ekipe Hapoela iz Tel Aviva. Bilo je to odlično izdanje izabranika Vladimira Jovanovića, koji su na kraju trijumfovali rezultatom 89:79 (21:18, 31:16, 14:17, 23:28).

Odlično izdanje Podgoričana: Hapoel nije imao šanse u "Morači", 'plavi' stigli do devete pobjede Foto: Eurocup

O odnosu snaga najbolje će reći podatak da izraelski sastav nijednom večeras nije imao ni poen prednosti, a sa izuzetkom finiša prve četvrtine, 'plavi' su sve vrijeme u potpunosti kontrolisali dešavanja na parketu.

Tako naš prvak sada ima lijepu priliku da u nokaut fazu uđe sa jedne od četiri vodeće pozicije na tabeli, pri čemu ima pobjedu manje od večerašnjeg suparnika, koji se nalazi na trećem mjestu.

Odlično je Budućnost Voli ušla u večerašnji meč, pa je nakon polovine prvog kvartala već imala sedam poena viška (17:10). No, gosti su do završetka četvrtine uspjeli da odgovore i da priđu na minus tri – 21:18.

Predvođeni Erikom Grinom i Kameronom Rejnoldsom, Podgoričani su bili ubjedljivi u drugom periodu igre, u kojem gotovo da su izašli na 20 poena viška. Uz osjetnu prednost su i otišli na odmor – 52:34.

Ukoliko je neko očekivao odgovor Izraelaca po izlasku iz svlačionice – to se baš i nije dogodilo. ‘Plavi’ su bez većih poteškoća čuvali visoku prednost, koja je na kraju treće četvrtine iznosila 15 poena (66:51).

U posljednjem kvartalu došlo je do opuštanja u redovima domaćih, što su košarkaši Hapoela iskoristili kako bi minus do kraja sveli na pristojniju razliku.

Najefikasniji u redovima Budućnost Volija bio je Erik Grin (21), a pratio ga je Kameron Rejnolds (16), koji je ubacio i tri trojke iz četiri pokušaja. Kod gostiju su Onijaku i Ginat postigli po 14 poena.

Do kraja takmičenja po grupama, Budućnost Voli prvo će gostovati Trentu, potom će dočekati Gran Kanariju, a u posljednjem kolu gostovaće Turk telekomu.

Rezultati: Budućnost – Hapoel Tel Aviv 89:79, Turk telekom – Promiteas 85:75.

Sjutra: Šljonsk – London, Hamburg – Pariz, Gran Kanarija - Trento.

Tabela: Gran Kanarija 11-3, Turk telekom 11-4, Hapoel Tel Aviv 10-5, Pariz 9-5, Budućnost Voli 9-6, Promiteas 9-6, London 6-8, Hamburg 4-10, Trento 2-13, Šljonsk 1-13.