Odličan početak U21 selekcije: Pobjeda u Jermeniji, Tošković ušao i riješio meč

Mladi fudbaleri Crne Gore na najbolji način otvorili su nastup u kvalifikacijama za U21 Euro 2025.

Odličan početak U21 selekcije: Pobjeda u Jermeniji, Tošković ušao i riješio meč Foto: Arhiva

Izabranici Nikole Rakojevića su u prvom kolu grupe "E" slavili u Abovjanu nad selekcijom Jermenije, rezultatom 0:1 (0:0).

Jermeni su u prvom dijelu igre imali nešto više šansi, ali mreže se nijesu tresle.

U nastavku je uslijedila bolja igra crnogorskih fudbalera. No, vrijeme je odmicalo, ali golova nije bilo sve do 85. minuta, kada je Matinjana savladao prvotimac Jezera Balša Tošković.

Inače, Tošković je u igru ušao svega šest minuta ranije, kada je zamijenio Dušana Vukovića.

To je, kako se ispostavilo, bio i momenat koji je odlučio današnji duel.

Rezultati: Jermenija - Crna Gora 0:1, Finska - Švajcarska 1:2, Albanija - Rumunija (u toku).

Sljedeće kolo (13. oktobar): Švajcarska - Crna Gora, Finska - Albanija, Rumunija - Jermenija.