Odbojka

Počele kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Odbojkaši na startu bolji od Azerbejdžana, povreda Marka Bojića

Iako teže od očekivanog, crnogorski odbojkaši su pobjedom, uz tri boda, protiv Azerbejdžana (3:1), startovali u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Igra izabranika Veljka Bašića nije bila na željenom nivou, ali se u prvom meču to i nije moglo očekivati. Najbitnija je, ipak, pobjeda, jer samo dobri rezultati donose plasman na velika takmičenja, a to je i cilj Crne Gore.

Odbojkaši na startu bolji od Azerbejdžana, povreda Marka Bojića Foto: PA
PobjedaIzvor

Utisak nakon pobjede je, ipak, pokvarila povreda skočnog zgloba Marka Bojića, koji je pod znakom pitanja za nastavak turnira u Tbilisiju. Protiv Azerbejdžana je u kvalifikacijama debitovao primač Budve Ivan Zvicer (igrao je za seniorsku reprezentaciju prije dvije godine na Igrama malih zemalja u Crnoj Gori), koji je Bojića zamijenio u drugom setu, a debi u seniorskom sastavu je imao 19-godišnji igrač Dubočice iz Leskovca Miloš Kosović (bivši igrač Bar voleja), koji tokom meča ulazio na servis…

Iako konačan rezultat do ne govori, Crna Gora je dominirala u prvoj setu. Sa dva asa Aleksandra Minića je odmah povela 6:1, isti igrač je iz kontre donio vođstvo od 11:5, kao i ono na 22:13, kada se činilo da je set završen. Ipak, Azerbejdžan je iskoristio opuštanje u igri „crvenih“ pa je prišao, čak, na poen zaostatka na 24:23, ali je onda Vasilenko servis greškom donio set našoj selekciji.

Izlazak Bojića nije mnogo poremetio igru Crne Gore u drugom setu, jer su „crveni“ konstantno bili u vođstvu, i to pet poena, koliko je bilo na 19:14, nakon bloka Blaža Milića. Tačku na ovaj set stavio je mlađani Zvicer.

Crna Gora je u trećem setu dozvolila rivalu da se razigra, pa je Azerbejdžan već sredinom seta stekao nedostižnih šest poena prednosti (16:10), a sve je bilo jasno kada je poveo 20:13.

Rezultatska neizvjesnost je u trećem setu trajala do 14:14. Tada je kapiten Ćaćić osvojio 15. poen, a onda je na njegov servis Crna Gora osvojila još tri u nizu (blok Zvicera i tri kontre Minića) za vođstvo od 19:14, kada je prelomljen ovaj set, samim tim i meč, jer su „crveni“ rutinski priveli utakmicu kraju...

Bojić se povrijedio, upitan za Grke

Sjenku na pobjedu protiv Azerbejdžana je bacila povreda Marka Bojića, jednog od najboljig igrača naše selekcije, zbog koje je napustio teren u drugom setu, pri vođstvu Crne Gore od 8:6. On je povrijedio skočni zglob lijeve noge prilikom jdnog doskoka kod smeča. Bojić se i prije meča žalio na tvrdu podlogu, jer je tarafleks stavljen bukvalno na beton. Bojiću je odmah stavljen led na zglob, a fizioterapeuti Vladimir Dragojević i Drago Đurović čine sve da ga osposobe za meč sa Grčkom.

U drugom meču prvog kola, Grčka je savladala Gruziju 3:0 (25:12, 25:14, 25:12).

Crna Gora sjutra (13.30) igra protiv Grčke, a nedjelju protiv Gruzije (16.30).

Azerbejdžan - Crna Gora 1:3 (23:25, 21:25, 25:21, 15:25)

TBILISI – “Važa Kačarava volleyball Arena”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Dobrev (Bugarska), Akindži (Turska). Poeni iz napada: Azerbejdžan 51, Crna Gora 53. Poeni iz bloka: Azerbejdžan 3, Crna Gora 18. Poeni iz servisa: Azerbejdžan 2, Crna Gora 2.

Greške: Azerbejdžan 24, Crna Gora 28.

AZERBEJDŽAN: Hasanli 2, Gurskij, Aghazade 12, Aljijev 7, Ališanov 7, Abdulajev (libero), Nikulenko, Duniamalijev, Rzazade, Baranov 5, Aghabajov, Vasilenko 23, Alahverdijev.

CRNA GORA: Minić 19, Kosović, Babić, Zvicer 9, R. Strugar 4, Ćaćić 14, Radonić 1, Lakčević (libero 1), Bojić 6, Milić 5, B. Strugar, Ječmenica 10, Pavićević 4, Vlahović (libero 2).