Očekivano: Mornar nije imao šanse, Igokea ubjedljivo slavila

Košarkaši Mornara pretrpjeli su novi, deveti poraz u ABA ligi. Od Barana je u Laktašima bolja bila Igokea, rezultatom 84:64 (22:13, 25:17, 18:13, 19:21).

Očekivano: Mornar nije imao šanse, Igokea ubjedljivo slavila Foto: ABA

Bio je to duel u kojem je gotovo od samog početka bilo jasno kako će Mornar pretrpjeti novi poraz.

Predvođeni Tanaskovićem, domaći su od samog početka bili bolji, pa su već nakon pet minuta igre bili u dvocifrenom plusu – 16:4.

Barani su to nakratko smanjili, ali su domaći u drugom kvartalu bili i na plus 19 (44:25), tako da je već tada bilo jasno kako izabranici Mihaila Pavićevića večeras u Laktašima neće moći do iznenađenja.

U nastavku susreta, većih promjena nije bilo, te je Igokea na kraju stigla do ubjedljive pobjede.

U ekipi Mornara, Markus Veders postigao je 13 poena, Martin Dan 12, a Voler 11. Domaće je predvodio Tanasković sa 19 poena.

Rezultati: Igokea – Mornar 84:64, Split – Krka 78:74.

Večeras: Borac Čačak – Budućnost Voli (19:00), FMP – Partizan (21:00).

Sjutra: Cedevita Olimpija – Zadar (17:00), Crvena zvezda – Cibona (19:00).

Ponedjeljak: SC Derbi – Mega (18:00).

Tabela: Crvena zvezda 8-1, Igokea 8-2, Cedevita Olimpija 7-2, Partizan 6-3, Budućnost Voli 6-3, Mega 5-4, SC Derbi 5-4, Zadar 4-5, Borac Čačak 4-5, FMP 3-6, Cibona 3-6, Split 3-7, Krka 2-8, Mornar 1-9.