'Lavice' u nastavku pojačale tempo, Mugoša briljirala u Bemax areni

Kako se to i očekivalo, rukometašice Crne Gore pobjedom su počele nastup u kvalifikacijama za Euro 2024. U prvom kolu grupe "6", izabranice Bojane Popović savladale su u Bemax areni reprezentaciju Turske, rezultatom 39:23 (16:14).

Očekivano: Crna Gora ubjedljiva na startu kvalifikacija, Turska poražena u Podgorici Foto: RSCG

Večerašnja utakmica odigrana je u izuzetno lijepom ambijentu, pred 2.000 gledalaca, pri čemu je teško sjetiti se kada je neka gostujuća rukometna ekipa u Podgorici imala toliku podršku kao Turska.

U našoj selekciji u strijelce su se upisale gotovo sve igračice koje su bile na parketu. Ipak, treba naglasiti kako je Dijana Mugoša za 20 minuta postigla osam golova, i to iz devet pokušaja. Nina Bulatović dala je šest golova, a Tatjana Brnović i Itana Grbić pogađale su po pet puta.

Gošće su golovima Iskit-Čališkan povele 1:2, a onda smo vidjeli četiri uzastopna pogotka Crne Gore – pogađale su Brnović, Bulatović, Despotović i Grbić, i djelovalo je kako ‘lavice’ već tada idu ka većoj prednosti.

No, Turska je nakon osam minuta bez gola uspjela da napravi preokret, pa je sredinom prvog poluvremena bilo 6:7. Nakon toga, uslijedila je serija naše reprezentacije – 5:0. Vidjeli smo tri gola Nine Bulatović, te po jedan pogodak Raičević i Despotović i ‘lavice’ su lakše disale (11:7). Do odlaska na odmor, Turska je uspjela da smanji zaostatak – 16:14.

Kvalitet naše selekcije do izražaja je došao na startu drugog poluvremena. Nakon 10 minuta igre u nastavku i pogotka Mugoše, Crna Gora stekla je sedam golova prednosti (23:16) i već tada je bilo jasno kako Turska više nema nikakve šanse za iznenađenje. Nastavila je Dijana Mugoša sa briljantnom partijom i uskoro su 'lavice' bile i na plus deset - 27:17.

Crna Gora je, pritom, u drugom dijelu ozbiljnije zaigrala i u odbrani, uz odličan učinak Marte Batinović, tako da je Turska za 20 minuta postigla četiri gola, a tada je već bilo 34:18. Uz tu razliku okončan je i večerašnji susret u Bemax areni.

Grupa "6": Crna Gora - Turska 39:23, Srbija - Bugarska 40:16.