Treći polufinalista Svjetskog prvenstva u rukometu je selekcija Švedske, koja je u današnjem četvrtfinalu, mnogo lakše nego što se očekivalo, trijumfovala protiv Njemačke, rezultatom 27:20 (16:6).

Očajno izdanje Njemačke: Švedska je u polufinalu, sve bilo riješeno već u prvom poluvremenu Foto: IHF

Šveđanke će tako u polufinalu igrati protiv Francuske, a do završnice četvrtfinala preostao je duel između naše reprezentacije i Danske, koji ćemo pratiti u 20:30 časova.

Katastrofalno je večeras krenula Njemačka. Bundsen je branila sve njihove šuteve i nakon 14 minuta igre, rezultat je bio prilično neočekivan – 7:0.

Tek u 15. minutu, švedska golmanka savladana je prvi put – Belk je pogodila, ali je uprkos tome prednost skandinavske selekcije nastavila da raste, sve do plus 10, koliko je bilo pri odlasku na odmor.

Stoga, drugo poluvrijeme bilo je puka formalnost, pri čemu su se rukometašice Njemačke donekle trgle - tek toliko da ublaže poraz, no ne i da izbjegnu eliminaciju.

Hagman, Melegard i Roberts predvodile su večeras ekipu Švedske - svaka je postigla po pet golova. U timu Švedske najefikasnija je bila Ameli Berger (4).