Fudbaleri Sevilje, Leverkuzena, Rome i Juventusa igraće u polufinalu Lige Evrope.

Roma sjajnim izdanjem u produžecima izborila polufinale, tamo su još Sevilja, Juve i Leverkuzen Foto: ANSA

To je epilog revanš mečeva četvrtfinala, u kojima smo vidjeli debakl Mančester junajteda u Sevilji (3:0), te ubjedljiv trijumf Leverkuzena na gostovanju Sen Žilu (1:4).

Roma je na Olimpiku eliminisala Fejenord nakon sjajnog meča. Igrači Žozea Murinja su nakon produžetaka slavili 4:1, dok je u regularnom dijelu bilo 2:1.

Juventus je remizirao protiv Sportinga u Lisabonu (1:1), što im je bilo dovoljno za prolaz.

Parovi polufinala

Juventus – Sevilja

Roma – Leverkuzen

Oproštaj očajnog Junajteda od Evrope

Sevilja je večeras na Pichuanu deklasirala Mančester junajted, rezultatom 3:0 (1:0), pri čemu je dva gola postigao En Nesiri.

‘Đavoli’ su u Sevilji nastupili bez niza povrijeđenih igrača, a oni koji su istrčali na teren u prvom poluvremenu gotovo da nijesu pokazali ništa. Tako su domaći već u osmom minutu poveli golom En Nesirija, čemu je prethodio kiks Megvajera, da bi u finišu prvog dijela pogodio i Okampos – no, VAR pregledom utvrđeno je kako je tom prilikom bio posrijedi milimetarski ofsajd.

Ipak, Sevilja je povela 2:0 u 47. minutu. Rakitić je lijepo centrirao, a Bade pogodio mrežu – pritom, nakon što je loptu udario glavom, ona je dobila čudnu putanju i završila ispod prečke. Da debakl 'đavola' bude potpun, pobrinuo se En Nesiri, koji je u 81. minutu postigao drugi večerašnji gol.

Blistava noć 'vučice', Fejenord se oprašta od Evrope

Sjajan meč na Olimpiku ušao je u produžetke, nakon što je u regularnom dijelu Roma slavila nad Fejenordom 2:1 (0:0).  A u produžecima - dominacija 'vučice', koja je na kraju slavila 4:1.

Na Olimpiku smo pratili borbenu igru, u kojoj gosti nijesu čuvali prednost iz prvog duela, već su bili prilično agresivni. No, kako je vrijeme odmicalo, Roma je bivala sve agresivnija.

Ređale su se šanse pred golom Holanđana i takav fudbal gledali smo sve do 60. minuta, kada su Rimljani poveli. Nakon gužve u šesnaestercu, lopta se odbila do Spinacole koji je sa desetak metara lijepo šutnuo i pogodio.

U 80. minutu - šok na Olimpiku. Nakon lijepog centaršuta Šimanskog, Paišao je ostao potpuno sam u šesnaestercu Rome i rutinski glavom poslao loptu u mrežu.

Nije to onespokojilo Rimljane, koji su u 89. minutu stigli do novog vođstva. Bila je to majstorija Paola Dibale, koji je iz okreta fantastično šutnuo, poslavši loptu u suprotni ugao.

Roma je u produžetku bila mnogo bolja. Krenuli su domaći izuzetno agresivno i to im se isplatilo u 101. minutu, kada je Ejbraham poslao odličnu loptu ka El Šaraviju, koji je pogodio za 3:1. Sve dileme o putniku u polufinale riješene su u 109. minutu, kada je Pelegrini postavio konačnih 4:1.

Juve odolio u Lisabonu

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u polufinale, nakon remija protiv Sportinga u Lisabonu - 1:1 (1:1). Podsjetimo, prvi duel u Torinu okončan je trijumfom 'stare dame' (1:0).

Gosti su poveli u devetom minutu – Aleks Sandro je bio asistent, a Rabio strijelac. Nedugo zatim, Rabio je napravio penal, a siguran realizator bio je Markus Edvards.

U ostatku utakmice, domaći su žestoko napadali, dok je Juve uglavnom čekao priliku iz kontre. Šansi je bilo, ali ne i golova - pa je Juve, nakon što im je u Seriji A vraćeno 15 bodova, proslavio i plasman u polufinale.

Došao je kraj snu belgijskog čuda

Evropski san Sen Žila je završen. Iako su pred revanš u Briselu imali odličan rezultat (1:1), večeras ih je nadigrao Leverkuzen, koji je slavio rezultatom 1:4 (0:2).

Leverkuzen je poveo već u drugom minutu golom Dijabija, a u 38. minutu je vođstvo ‘farmaceuta’ udvostručio Baker.

Treći pogodak gostiju vidjeli smo u 60. minutu – strijelac je bio Frimpong, a kroz četiri minuta domaći su smanjili golom Terha. Konačnih 1:4 postavio je Hložek u 79. minutu.