- Svi emiteri su upozoreni da će ponovno kršenje ovih obaveza rezultirati strožijim kaznama. Naime, saglasno Zakonu o elektronskim medijima Agencija može privremeno, u trajanju do 30 dana, oduzeti odobrenje za emitovanje ukoliko emiter i poslije izricanja mjera upozorenja ne izmiri obavezu plaćanja godišnje naknade za emitovanje. Teška ekonomska situacija je pogodila i medije u Crnoj Gori, obzirom da im se u velikoj mjeri smanjio i prihod od reklama, jer su mnoge firme koje su se dosada reklamirale u jakoj teškoj situaciji ili su se zatvorile - navodi se u saopštenju NVO ,,Euromost''.
- Stanje je toliko alarmantno da se veliki broj medija priprema, zbog finasijske nemogućnosti da održe svoju programski šemu, na zatvaranje.
Zbog takvog stanja naša država je došla u situaciji da se gledaju dva do tri komercijalna tv emitera kao i dva kanala državnog servisa, isto toliko da se čitaju i štampani mediji, i smiješna je svaka anketa koje sprovode pojedine agencije, koje ti emiteri ili štampani mediji prikazuju i u kojima su prikazani kao da su najgledaniji ili najčitaniji, jer osim njih, drugi nijesu u situaciji da proizvedu svoj program.
Takodje smo došli u situaciju da će mnogi mediji zbog nedostatka sredstava, a da bi opstali uzimati i novac od onih koji će ih koristiti za obračune sa neistomišljencima.
Sve ovo treba da bude jedno veliko upozorenje novoj Vladi da mora nešto da se učini da bi opstali mediji u Crnoj Gori, u suprotnom doći ćemo u situaciju da ko nekada budemo gledali samo dva kanala, slušamo samo dvije radio stanice i čitamo samo dva lista, samo što ovaj put možda neće biti vlasništvo države već nekih drugih.
Zato pozivamo novu Vladu, da pod hitno reaguje da bi pomogli svim medijima u Crnoj Gori bili oni komercijalni ili javni, jer ćemo doći u situaciji da većine medija uskoro i ne bude, poslije čega ćemo teško moći da pričamo o nezavisnom izvještavanju - zaključuje svoje obraćanje Almer Mekić, izvršni direktor NVO ,,Euromost'' .